УЗБУНА НА ТАЈВАНУ, УХВАЋЕН ШПИЈУН! У случају рата са Кином, његов задатак је био тачно дефинисан и јасан!
Пуковник је осумњичен за кршење закона о националној безбедности и борби против корупције
Високи тајвански официр оптужен је за корупцију и наношење штете државној безбедности након што је откривено да је примао мито од кинеског тајног агента. У питању је пуковник Хсианг Те-ен, а тајвански тужиоци тврде да је примао новац од кинеског агента да би радио као шпијун и чак потписао писмо у којем је обећао да ће се предати ако избије рат.
ОТКРИЋЕ КОЈЕ МЕЊА ЖИВОТ ПРЕВРЕМЕНО РОЂЕНИХ БЕБА: Научници направили вештачку материцу и поставили јагњећи фетус, ево шта се догодило (ВИДЕО)
НАПАДНУТ ЕВРОПСКИ ПАРЛАМЕНТ! Чим су посланици осудили рат у Украјини и Русију прогласили спонзором тероризма уследио је хаос!
МАРИЈУ (8) ПОРОДИЦА ЦЕЛОГ ЖИВОТА НИЈЕ ПУШТАЛА ИЗ КУЋЕ: Полиција реаговала након пријаве комшија, девојчица ЈЕДВА ГОВОРИ И ХОДА
Тужиоци у граду Каосјунгу на југу Тајвана траже 12-годишњу казну за војног пуковника који је примио 560.000 нових тајванских долара мита у протекле четири године од кинеског тајног агента, који је такође раније служио као официр на Тајвану.
Пензионисани официр је убедио пуковника, који је размишљао о одласку из оружаних снага, да остане у служби како би се постепено уздигао у чинове и радио као шпијун. Пуковник је пристао на понуду и потписао писмо у којем је обећао предају у случају рата са Кином, преноси CNN.
Тајванско министарство одбране саопштило је да је полицајац осумњичен за кршење закона о националној безбедности и борби против корупције.
- Овај случај наглашава да су кинески комунисти постали озбиљна претња по нас када је у питању инфилтрација, регрутовање, прикупљање обавештајних података и тајна крађа - саопштило је министарство и додало да ће наставити да јача контраобавештајно образовање за своје официре и војнике. Кинеска канцеларија за послове Тајвана није коментарисала случај.
Тајван се дуго борио против кинеске "континуиране шпијунске кампање", којом Пекинг има за циљ да поткопа тајванске оружане снаге и посеје немир у редовима тајванске владе.
Кина сматра Тајван "светим" делом своје територије и никада се није одрекла употребе силе да би острво ставила под своју контролу. Године 1991. Тајван је прогласио крај рата са Народном Републиком Кином и ублажио строге законе о путовањима и улагањима у Кини.
Кинески председник Си Ђинпинг недавно је на конгресу Комунистичке партије Кине рекао да је на кинеском народу да реши "питање Тајвана" и да Пекинг никада неће одустати од употребе силе како би Тајван ставио под своју контролу.
Тајвански лидер Цаи Инг-вен је реаговао на ту изјаву, рекавши да Тајван неће одустати од свог суверенитета и компромиса о демократији и слободи. Тајвански народ се противи кинеској идеји управљања Тајваном по моделу "једна земља, два система".