ВАКЦИНИСАНИ ПРОТИВ КОВИДА ДОБИЋЕ НАЛЕПНИЦЕ: Моћи ће се делити и на друштвеним мрежама
Пацијенти у Великој Британији ће након вакцинисања добити налепнице како би охрабрили друге да следе њихов пример
Пацијенти у Великој Британији који су примили вакцину против корона вируса добиће налепнице на којима пише "Вакцинисан/а сам против ковида" како би охрабрили друге да следе њихов пример.
ВЕЛИКИ ПЛАНОВИ ЗА 2021: Русија ће по космосу да ради оно што нико неће
АПСОЛУТНО РОМАНТИЧНО: Које је најлепше место на свету за Марију Захарову?
СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА КОНАЧНИ ОБРАЧУН СА КОРОНОМ: Још једна земља одобрила вакцину компаније "АстраЗенека"
Налепнице ће им бити уручене после добијања прве, односно друге дозе вакцине. Такође, они ће моћи да додају дигиталну налепницу фотографијама на свом Фејсбук профилу и фотографијама које буду делили кроз Инстаграм приче.
Представници здравствених власти у Британији верују да ће подстицање људи да причају о вакцинацији помоћи у ширењу поруке о важности имунизације.
- Ако се већина људи вакцинише или намерава да се вакцинише, то може да буде објављено и да делује подстицајно на друге. Уколико људи објаве да су примили вакцину, било на друштвеним мрежама, у средствима јавног информисања или у разговору са другима, то може да допринесе повећању свести о важности вакцинације – навели су јесенас из Светске здравствене организације.
Многе познате личности фотографисане су док примају вакцину, а међу њима је био и глумац сир Ијан Макелен (81), који је рекао да се осећа „еуфорично“ када је вакцинисан у Универзитетској болници Краљица Мери у Лондону.
Глумац је на Твитеру објавио: Не бих оклевао да било коме препоручим да се вакцинише.
Здравствени радници у САД такође су дали допринос ширењу свести о значају вакцинације против корона вируса. Многи од њих, који су примили вакцину, поделили су фотографије на друштвеним мрежама, подстичући друге да крену њиховим стопама.
У Британији је данас оксфордска вакцина добила дозволу за употребу. Тиме ће масовна имунизација на Острву добити на већем интензитету. Британци су први на свету започели вакцинацију цепивом Фајзер/Бајонтек 8. децембра.