НАЈСКУПЉА ВИЛА НА СВЕТУ НАЛАЗИ СЕ У ВЕЧНОМ ГРАДУ! Тајна је скривена у једном муралу и од великог је значаја
Цасино ди Вила Бонцомпањ Лудовићи, иначе познат као Вила Аурора у Риму, био је део сеоског уточишта које је у 16. веку изградио кардинал Франческо Марија Дел Монте.
Велика италијанска вила која садржи једину Каравађову слику на плафону могла би да постане једна од најскупљих некретнина икада продатих кућа на аукцији за скоро 500 милиона евра (422 милиона фунти).
ПОТОНУО ЧАМАЦ СА МИГРАНТИМА КОД ГРЧКОГ ОСТРВА: У несрећи страдала и деца
ЖЕНА (26) УМРЛА ТОКОМ ЕГЗОРЦИЗМА! Бизаран случај, ухапшене три особе међу којима је и њен МУЖ!
АКЦИЈА УСРЕД АТЛАНТСКОГ ОКЕАНА! Руси спречили пирате да отму брод (ВИДЕО)
Цасино ди Вила Бонцомпањ Лудовићи, иначе познат као Вила Аурора у Риму, био је део сеоског уточишта које је у 16. веку изградио кардинал Франческо Марија Дел Монте.
У кући се налази слика италијанског барокног мајстора Каравађа, широка 2,75 метара, под називом Јупитер, Нептун и Плутон, која је процењена на 310 милиона евра (260 милиона фунти).
Слику о бившој ловачкој кући, далеке 1597. године, направио је Каравађо када је имао 20 година, а верује се да су три приказана бога заснована на уметниковом лику.
Уметничко дело, које је необично по томе што је насликано уљем на гипсу, налази се у алхемијској лабораторији имања.
Кардинал је 1621. године продао вилу племићкој породици Лудовићи, која је имала блиске везе са папством, а они и данас поседују дом, иако су од тада распродали све остале делове некадашњег имања.
Вила, која се налази на неколико корака од Шпанских степеница и вртова Боргезе, такође садржи собе осликане фрескама Каравађовог савременика Гуерчина.
Имовина ће бити на аукцији 18. јануара са почетном понудом од 471 милион евра (397 милиона фунти).
- Дел Монте је тамо купио имовину, коју је реструисао пре него што је Каравађу наручио да слика мурал у својој лабораторији - речи су Алесандра Зукаре, професор историје на Универзитету Сапиенза у Риму.
Бројне друге антиквитете испуњавају ходнике, али десетине римских статуа се сада чувају у Националном римском музеју након што их је купила италијанска влада.