ЗЕМЉЕ КОЈЕ ШИРЕ РУКЕ ТУРИСТИМА: Свет је у локдауну, али не и овде!
Неке земље су и даље отворене за туристе
Према подацима Уједињених нација, постоји укупно 193 земље на свету. На први поглед се чини да свака од њих функционише у туристичком смислу током пандемије корона вируса.
СВАКА ДРУГА ЖЕНА ОБОЛИ ОД ОВЕ БОЛЕСТИ! Овако ћете се решити симптома
"НЕМА ОТВАРАЊА ДО ПРОЛЕЋА" Мрачна прогноза за епидемију
ОФАНЗИВОМ СПРЕМНИ ДА ИДУ ДО СРЦА ТИГРАЈА: Јуришне снаге етиопске војске кренуле на Мекеле (ВИДЕО)
Неке од земаља, попут Турске, рецимо се сматрају фаворитима, јер месецима уназад примају велики број туриста без икаквих ограничења. Остале дестинације су отвориле своје границе делимично и опрезно. Таква је рецимо Аргентина, која је недавно тек дозволила улазак становницима земаља са којима се граничи.
Затим су ту земље које су потпуно затвориле границе потенцијалним туристима.
На тој листи се налазе многе земље, које уопште нису отворене за туристе или које износе тако строге захтеве посетиоцима, да готово није могуће тамо отићи на одмор. Неке од њих и нису биле нарочито туристички атрактивне. Али многе од њих, нарочито на подручју Азије, су биле познате по врло атрактивним дестинацијама у периоду пре пандемије.
Према званичним подацима, на тлу афричког континента постоје 54 суверене државе.
Неколико од њих су макар делимично отворене за туристе или ће ускоро бити. Али зато Алжир, Бурунди и Камерун свакако нису још отворени за туристе.
Иако је један од најпосећенијих континената на свету, Азија је ипак позната по најстрожијим ограничењима у области туризма, током актуелне пандемије.
Примера ради, Бутан и Брунеј су за сада затворени за туристе, као и Индонезија. Индија ће бити минимум затворена до краја новембра, а Кина је и даље недоступна за туристичке посете. Истина, постоји неколико ограничених летова према одређеним земљама, али нису намењени туристима, како преноси CNN.
Јапан, Казахстан, Лаос, Малезија и Макао су неке од азијских земаља које су и даље затворене за туристе. На тој листи су још и Филипини, Монголија и Северна Кореја, као и Мијанмар, Тајван и Шри Ланка. Тајланд је могуће посетити, али само ако долазите из одређене земље, док је једна од најзатворенијих азијских земаља тренутно Вијетнам.
Практично је цела територија затворена за међународне доласке.
Не само Аустралија и Нови Зеланд, него и Вануату, Самоа, Соломонска и Кукова острва, те Нова Каледонија и Микронезија не могу бити посећени од стране туриста из било ког дела света.
За разлику од Азије, рецимо, територија Европе је много отворенија за путнике. Барем када су у питању становници других европских држава, односно оних, које имају ниску стопу заразе корона вирусом. Додуше, амерички држављани нису добродошли, чини се. Али са поновним порастом броја заражених на европском тлу, питање је да ли ће се таква отвореност граница изменити.
На европском континенту су за сада потпуно затворене територије само две земље за туристичке посете и то Грузије и Азербејџана.
Тренутно је немогуће посетити Саудијску Арабију и Израел. Ако то желите да учините само туристички, ипак ћете морати да причекате.
Израел, додуше излази ових дана из друге блокаде услед пандемије корона вируса, па треба сачекати развој ситуације.
Земље које се налазе на подручју Северне Америке су пружиле различит одговор у вези са туристичким посетама, а за сада их је већина отворена, колико-толико.
Ипак, ако желите да туристички посетите рецимо Британска Девичанска острва, мораћете да сачекате. Исто се односи и на Монтсерат и на Канаду.
Бразил и Перу су, рецимо још увек отворени за туристичке посете, али су зато Уругвај, Суринам и Чиле још затворени.
С обзиром на то да се забране и дозволе уласка у земље широм света непрекидно мењају, то је свакако препорука проверити на време најновије информације.