Цео свет је полудео за СЕОСКИМ ТУРИЗМОМ: Овај град има праве руралне туристичке атракције
Повратак природи у оквиру сеоског туризма постао је светски хит у 21. веку
Сви хоће на село, али не да раде већ да се одмарају. Сеоски туризам постао је хит у свету у 21. веку, а све више пажње поклања му се и у Србији.
ПОСАО ЗА 600 ЉУДИ: Нова фабрика обуће на јесен почиње са радом у СРЕМСКОЈ МИТРОВИЦИ (ИНФОГРАФИК)
КУЋА И УЛИЦА ГДЕ САМ ЖИВЕО, НАЈЛЕПШЕ ГОДИШЊЕ ДОБА... Дејан Миловановић емотивно о СРЕМСКОЈ МИТРОВИЦИ
Петар Самарџић из Агенције за рурални развој града Сремска Митровица каже за SrbijaDanas.com да се у Војводини све чешће људи опредељују да нуде услуге сеоског туризма.
- Имамо десетак регистрованих домаћинстава која се баве сеоским туризмом. Највише се ослањамо на сарадњу са Туристичком организацијом Сремске Митровице јер је то првенствено њихово задатак. Ми се заједно са њима трудимо да обезбедимо што бољу промоцију целокупног митровачког руралног подручја – прича Самарџић.
Он напомиње да је заједнички наступ сеоских домаћинства на тражишту веома битан.
- Ми гледамо да утичемо на што боље њихово позиционирање на туристичким мапама, како на локалу, тако и шире. Битно је удружити сеоска домаћинства, етно куће, произвођаче различитих пољопривредно-прехрамбених производа… Њима је потребна наша подршка приликом наступа и учешћа на туристичким, гастрономским, пољопривредним манифестацијама и сајмовима, како у земљи, толико и у иностранству – додаје Самарџић.
Иако српски народ још увек више воли да оде у неки од планинских или бањских туристичких центара, етно-туризам по речима Самарџића све више заузима положај на тржишту.
- Полако се свест о значају сеоског туризма мења на боље. Људи се све више одлучују и да се баве сеоским туризмом, али и да одлазе на такве дестинације. Одлазак у изолована подручја, у забаченим пределима, све је актуелнији. Ту им је потребна наша подршка у смислу видљивости. Често је проблем туристичка сигнализација и прилазни путеви. На главном путу није проблем, али они забачени имају проблем јер их је тешко наћи и доћи до њих. Зато им је потребна наша помоћ и подршка да би превазишли те проблеме – закључује Самарџић.