ВЕЛИКА НАРОДНА СКУПШТИНА У НОВОМ САДУ 1918. ОСТАЛА ЈЕ ОХРАБРЕЊЕ ЗА БУДУЋЕ ГЕНЕРАЦИЈЕ Милош Вучевић, као градоначелник, залагао се за обележавање Присаједињења и поштовање традиција Српске Војводине
Пробијањем Солунског фронта септембра 1918, када је кренуо велики победнички налет српске војске, уједно почело се са убрзаним решавањем српског питања у Аустроугарској.
Када је почетком новембра 1918, српска војска ушла у Нови Сад, Срби у Монархији су већ имали идеју око које су деценијама били окупљени. Кроз заветну мисао Срба у Монархији – Српску Војводину, кроз неуморну борбу Светозара Милетића, Уједињене омладине, Михаила Полита Десанчића и Јаше Томића, и читавих славних генерација које су стремиле очувању, јачању и уздизању српске мисли, дошло се до Велике Народне скупштине у Новом Саду, 25. новембра 1918.
ЗА ПОНОС МЕШТАНА БУДИСАВЕ Отворен реконструисан ОБЈЕКАТ МЕСНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ Градоначелник Ђурић поручио: Настављамо да РАЗВИЈАМО СВА НАСЕЉЕНА МЕСТА (ФОТО)
НОВИ САД ДОМАЋИН СВЕТСКОГ ЈУНИОРСКОГ ПРВЕНСТВА - Ђурић: Рвачки клуб "Војводина" је технички организатор првенства, сигуран сам у то да ћемо се опет показати као добри домаћини
"УЛАГАЊЕ У ВОЈВОДИНУ НЕ СМЕ ДА СТАНЕ" Ирена Вујовић најавила НАЈВЕЋЕ повећање БУЏЕТА за заштиту животне средине
Краљевина Србија била синоним за слободу на Балкану
Идеја Српске Војводине била је проткана грађанским и уједно либералним идејама. Равноправност, поштовање језика и писма, право на слободу говора, јавног окупљања, политичког деловања.
Светозар Милетић је деценије провео у неуморној борби за остварење тог идеала. Краљевина Србија је под краљем Петром Карађорђевићем, на читавом Балкану и у крајевима где живе Словени, била синоним за слободу и окупљање Словена. После Балканских ратова 1912-1913, углед Србије био је велики.
После победа 1914, Голготе 1915, Кајмакчалана 1916, морални кредибилитет Србије био је велики и неприкосновен. Срби у Монархији, који су пре почетка и током рата, били на ивици опстанка, под притисцима, хапшени, расељавани и интернирани, уздижу се и на Скупштинама у Руми 24. Новембра (Срем) и Новом Саду 25. новембра 1918. (Бачка, Банат и Барања) гласно захтевају уједињење са Краљевином Србијом и траже да их Краљевина Србија представља на Мировној конференцији.
Области које су се ујединиле директно са Краљевином Србијом биле су области које је 1848-1849, суштински обухватила Српска Војводина. То су Срем, Бачка, Банат и Барања. Јаша Томић који је својим говором на Великој народној скупштини у Новом Саду 25.11.1918, надахнуо 757 посланика доживео је признање за деценије политичке борбе коју је провео борећи се за српску идеју.
Милош Вучевић се залагао за равноправност свих народа на принципима Милетићевских идеја
Прослава Присаједињења у Новом Саду, има посебан симболички значај.
Подсећање на дане Светозара Милетића, Уједињене Омладине, успона српске мисли, и све оне великане који су тежили остварењу идеала Српске Војводине. Милош Вучевић као градоначелник Новог Сада, посебно се залагао за обележавање дана Присаједињења и поштовање традиција Српске Атине и Српске Војводине. Традиције које подразумевају поштовање српске идеје и мисли, али исто тако равноправности свих народа и вероисповести на принципима Милетићевских идеја.
Велика народна скупштина подсећа на борбу Срба у Монархији за очување идентитета
Велика народна скупштина у Новом Саду 1918. остала је симбол и охрабрење за будуће генерације.
Подсећање на тешку и упорну борбу Срба у Монархији за очување идентитета, традиције, Цркве, српске мисли. Она симболише заветну мисао пречанских Срба- Српску Војводину и Присаједињење Краљевини Србији.