У ово место се роде одувек враћају: Зелена оаза надомак Београда крије и ФИЛМСКЕ ПРИЧЕ (ВИДЕО/ФОТО)
Обиље природне лепоте, животињског царства, квалитетне гастрономије и фантастичне инфраструктуре и повезаности са свим већим градовима у Србији чине ову општину јединственом и уникатном међу свим општинама у Војводини.
Општина Опово је једна од најмањих општина у Војводини, налази се у Јужном Банату и има изузетно повољан геостратешки положај.
Овоме у највећој мери доприноси близина великих трговинских центара. Београд и Панчево су удаљени око 30 километара, а Зрењанин 40 километара од општине Опово.
"Рај на земљи" како су га некада звали стари путописци: Планина Рајац нуди искуство које се вечно памти (ФОТО/ВИДЕО)
Економски план за боље Владимирце: Низ пројеката за боље сутра – стижу инвеститори, бањски комплекс, а следи и енергетска транзиција (ВИДЕО/ФОТО)
Како да нам живот буде лепши и бољи: Општина Владимирци има сјајан "рецепт" за просперитет (ФОТО)
Општину Опово сачињавају четири насељена места, то су: Баранда, Опово, Сакуле и Сефкерин. Сва насеља се налазе на левој обали реке Тамиш, која протиче дужином од 29 километара уз територију општине.
Обиље природне лепоте, животињског царства, квалитетне гастрономије и фантастичне инфраструктуре и повезаности са свим већим градовима у Србији чине ову општину јединственом и уникатном међу свим општинама у Војводини.
Мирни људи, широке улице, прелепе фасаде, велика галерија, зелени паркови, чист ваздух, богата култура, традиција и манифестације по којима је овај крај надалеко познат у Србији само су неке од многих знаменитости које Опово негује и на којима Опово развија своју општину и туризам.
Када је реч о улагањима у општину, развоју туризма, плановима и пројектима који су већ урађени, а и онима који ће се тек реализовати говори председник општине Милош Марков који објашњава да се Опово налази на 30 километара од Панчева, 35 од Београда, 45 од Зрењанина и 80 од Зрењанина што га чини јединственом општином, малом, али у близини свих великих урбаних центара.
- Наша мала локална самоуправа има све специфичности и предности једне мале средине. Оно што издваја нашу локалну самоуправу јесте очувана животна средина, имамо пуно зелених површина, имамо реку Тамиш, пешачко-бициклистичку стазу која спаја Опово и Баранду, бајк парк у склопу спортско-рекреативног центра који се налази у Опову... Све оне услове за развој викенд туризма, да људи из околних градова могу доћи и посетити Опово - говори председник општине и додаје:
- Један од наших брендова који је последњих година актуелан јесте Баранда филм студио где је снимана чувена серија "Вратиће се роде", чувена Баранда, тако да смо заиста по том питању у предности за разлику од осталих општина што се и манифестује у последњих неколико година по посетама туриста.
Председник општине Опово објашњава да се у последњих пар година бележи пораст туриста из Београда који обиђу Баранду, посећују филмски студио, долазе у спортско-рекреативни центар због прегршт спортских терена који су слободни за коришћење.
Када је реч о смештају и смештајним капацитетима, Опово нуди ушушкани и леп хотел "Стари Банат" укључујући и старе, традиционалне кафане са карираним стољњацима који одржавају и негују дух прошлог времена као и "Марина Чарда" као објекат од изузетне вредности и значаја који се налази на самом Тамишу.
- Трудимо се да све наше туристичке потенцијале објединимо у једну целину и да заиста људима можемо да понудимо све, да када им досади урбана средина и када желе да побегну из града да могу доћи код нас и да овде имају викенд пун различитих активности - говори председник општине и додаје да Опово има још једну специфичност, а то је баранђански атар где се могу видети ретке врсте птица.
Поред улагања у туризам општина Опово сваке године ради на новим пројектима у циљу побољшања путне инфраструктуре, водне мреже и образовање младих.
Председник општине издвојио је кључни пројекат у овом тренутку, а то је завршетак пута Опово - Дебељача чији се завршетак очекује до краја ове године, средства неопходна за завршетак радова постоје, радови на терену су у току, а пуштање пута у рад очекује се до краја 2021. године чиме ће општина Опово и општина Ковачица бити повезани још једним локалним путем.
- Средства су одобрена и за пројекат изградње новог вртића у Сефкерину, а почетак радова очекује се у наредним месецима. Покрајинска влада је подржала у изградњи потпуно новог објекта, вртића за најмлађе, што нама много значи из разлога што ми имамо довољан број кадра, довољно васпитача, међутим, због повећања броја предшколаца дошли смо до проблема са просторним капацитетом који ће нови објекат потпуно решити - рекао је председник општине Опово Милош Марков.
Пројекат је финансиран из буџета општине Опово. Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.