ВОЛОНТЕРИ ИЗ СВЕТА УРЕЂУЈУ КАРЛОВАЧКИ ДУНАВАЦ: Отворен камп намењен тинејџерима
Први од два међународна волонтерска кампа, под називом "Сачувајмо рит", почиње у суботу у Сремским Карловцима
До 6. августа у Еколошком центру "Радуловачки" боравиће 17 волонтерки из Велике Британије, које ће уклањати инвазивне врсте биљака и други материјал, те постављати дрвени мобилијар на Карловачком Дунавцу унутар Ковиљско-петроварадинског рита.
Тиме ће се омогућити несметан развој флоре и фауне, али и допринети унапређењу еко-туристичке понуде Сремских Карловаца јер се на тај начин ствара простор за боравак локалног становништва и туриста на поменутом месту. Камп је намењен тинејџерима и део је билатералне сарадње с Удружењем грађана "Цонцордиа" из Велике Британије.
Велики градитељ Новог Сада, а нису га волели ни аутономаши ни великосрби: Погледајте ко је човек коме је струка била испред политике
НАЈДРАЖИ ИЗБОР НОВОСАЂАНА ЗА ОДМОР: Колико кошта цео дан на Штранду?
УМЕСТО МЕСТА ЗА ОТПАД НАСТАО ЈЕ РУЖИН ВРТ: Како је жеља за лепим оплеменила поглед на Дунавац
Одмах по завршетку поменутог, почиње камп "Сачувајмо рит 2", у оквиру којег ће 15 волонтера из Србије, Чешке, Русије, Француске, Јапана, Пољске, Холандије, Турске, Португала и Луксембурга наставити оно што су њихове претходнице започеле, с тим што ће они део времена провести и на локалитету "Курјачка греда" на истим пословима. Тај камп траје до 16. августа и организује се у оквиру програма Министарства омладине и спорта "Млади су закон".
Осим радног карактера, кампови имају и едукативни. Волонтери ће имати прилике да учествују на радионицама о историјском значају Споменика природе "Дворска башта", о флори и фауни Ковиљско-петроварадинског рита, о животу пчела и многим другим.
Пројекат вредан 2,2 милијарде динара: Гради се 548 станова за безбедњаке у Новом Саду
Људи не могу да верују својим очима: Необично створење се појавило на Дунаву у Новом Саду (ФОТО)
СТРАНЦИ ВОЛЕ ЧАРИ РАВНИЧАРСКЕ ИДИЛЕ: Војводина све привлачнија туристима!
Покрету горана Војводине у организацији кампова придружили су се Млади истраживачи Србије, а подржали су их Министарство омладине и спорта, ЈКП "Белило", ЈП "Војводинашуме", Покрајински завод за заштиту природе, Министарство заштите животне средине и удружења "Цонцордиа" из Велике Британије.
ИЗВОР ЖИВОТА ЗА 100 МИЛИОНА ЉУДИ: Ово је најважнија река на свету, а због ње би могло да зарати 11 држава (ВИДЕО)