Марко Ђедовић КРИЈЕ МРАЧНУ ТАЈНУ? Коначно откривена БОЛНА ИСТИНА, ево зашто ћути о љубавном животу
Друштвене мреже горе!
Марко Ђедовић је српски новинар који је репутацију стекао учешћем у ријалити шоу програму "Задруга". Рођен је 10. октобра 1985. године у Чачку, а живи и ради у Београду. После три сезоне колико је провео у ријалитију, постао је део кабинета власника Телевизије "Пинк" Жељка Митровића и, како каже, део менаџмента те медијске куће.
Међутим, након задовољавајуће понуде, оставио је на кратко водитељску каријеру и постао такмичар ријалитија "Елита". У "Елити" ужива висок статус, а гледаоце свакодневно интригира, с обзиром да се тешко отвара.
"ВРИШТАЛА САМ, нашла сам га на поду без свести!" Луна Ђогани истраумирана због инцидента са Марком
ОВО СУ СВИ ЧЕКАЛИ - Огласио се Анђелов близак пријатељ, јасно ставио до знања шта мисли о његовој вези са Анитом
"Мрзиш ме јер ВОЛИМ ЖЕНЕ" Матора у жестоком окршају са Лепим Мићом - Открила ШОК информације из спољног света
Како се може закључити по коментарима на мрежама, многи такмичари су у исповестима изнели најинтимније и најболније детаље из свог живота, али Марко још увек одолева озбиљном пропитивању. Фесбук страница која се бави популарним ријалитијем изнела је управо ову тезу.
- Треба мало постављати питања о Ђедовићевом животу, а крије га као змија ноге - стоји у објави наведене странице.
"Кад је зауставио причу да је хтео да скочи због дечка са моста", "Е он је заштићен", "Треба и њега да испитују", "Богу би се наругао, злочесто створење", "Ко је он, па му је дозвољено понижавање свих у кући на најподлији начин", "Треба да прича кад је хтео да скочи са Бранковог моста због дечка", "Да, хтео је да пресуди себи због Франа. Смеће једно болесно" - низали су се коментари на мрежи.
Самоубиство је глобални проблем, а према истраживању Светске здравствене организације (СЗО) и подацима из 2022. године, процењује се да у свету годишње око 800.000 људи изврши самобиство, и то је други водећи узрок смртности у популацији становништва од 15 до 29 година.
У Србији у просеку на годишњем нивоу 1.500 људи себи одузме живот, што нашу земљу сврстава у групу са умерено - вишом стопом самоубиства у Европи. Позиционирани смо на 13. место у Европи по броју самоубистава.
До самоубиства често доводе стресне ситуације у животу са којима појединац није у стању да се носи, као и менталне болести и поремећај понашања.
Од психијатријских поремећаја са самоубиством су повезани: депресија, болести зависности, шизофренија, гранични поремећај личности, наводи се на сајту Министарству здравља Републике Србије.
Како би се тај број смањио, у Клиници за психијатријске болести "Др Лаза Лазаревић" отворена је Национална СОС линија за превенцију самоубистава.
Србија је међу последњим земљама у Европи која је увела овакав вид подршке људима са менталним проблемима, а на основу искустава других земаља, очекује се смањење броја самоубистава за око 30 одсто.
Број 0800/309-309, опција 1, СОС телефон је који ради 24 сата, а на који се јављају стручњаци за спречавање самоубиства - лекари Клинике за психијатријске болести "Др Лаза Лазаревић".
Особама које размишљају о самоубиству годинама је доступна и СОС линија центра Срце, на број 0800-/300-303, у времену од 14 до 23 сата, а волонтерима Центра Срце можете се обратити и мејлом на vanja@centarsrce.org, као и преко чета на сајту www.centarsrce.org.
"Колико год се осећали усамљено, имајте на уму да помоћи има", Национална СОС линија за превенцију самоубиства.
Србија Данас/друштвене мреже