Космичко КОВАЊЕ у СВЕМИРУ! Откривено како је ЗЛАТО доспело на земљу!
Годишње ископавање из рудника злата износи око 3.100 тона.
Научници су августа 2017. године уочили експлозију у тада непознатој галаксији названој НГЦ 4993. Посматрање те катаклизмичне експлозије помогло је да се објасни порекло злата на земљи.
Према научницима, експлозија гравитационих таласа са ситним таласима у ткиву простора настала је због судара две неутронске звезде.
МОЖДА ПОСЛЕДЊИ ПУТ: Да ли ће и следеће године бити померања казаљки на сату?
Ови судари су заправо космичка ковања у којима се прави злато и други драгоцени метали, пре него што оду у свемир.
- Узбудљив је начин на који смо добили упозорење и пронашли извор светлости који одговара гравитационим таласима - рекла је Кејт Магире са Универзитета Белфаст.
Сазнајте шта све морају будући возачи у појединим земљама да ураде да би положили возачки испит!
Она је била један од 3.000 истраживача широм света који су учествовало у пројекту.
Током анализе различитих таласних дужина спектра експлозије открили су да остаци звезданог удара садрже злато. Истраживачи тврде да је злато дефинитивно тамо иако екстремна брзина разбија метале, због чега је тешко да се појединачни елементи идентификују.
- Верујемо да је судар створио количине злата као што је маса Земље - изјавио је професор Ендру Леван, још један члан истраживачке групе.
Уз ова 4 САВЕТА успећете да УШТЕДИТЕ чак и ако имате МАЛУ ПЛАТУ!
То значи да је земља направљена од 6.000.000.000.000.000.000.000 тона чистог злата. Поређења ради, статистика показује да се људи од почетка цивилизације искористили само 187.000 тона злата. Са друге стране, годишње ископавање из рудника злата износи око 3.100 тона.
Судар неутронских звезда настаје једном на сваких 10.000 година у галаксији Млечног пута.
Научници истичу да су услови повољни за процес нуклеосинтезе (стварање елемената као што су злато и платина) и да ће вероватно остати главни извор злата и других тешких елемената.
Блогерка преварила све на Инстаграму: Хаковала сопствени профил и измислила причу!
Иницијални судар неутрона покреће златне и друге атоме у свемир брзином од 300 милиона км/х као блистави облак гаса, остављајући црну рупу на месту експлозије.
- Током више дестина хиљада година облак се постепено развија у међузвездани медијум, који ће на крају створити следећу генерацију звезда - рекао је професор Смарт, још један учесник пројекта.