Мистериозно село богаташа у Кини: Нико не сме да га напусти, у супротном све губи! (ФОТО)
Сви становници живе у идентичним вилама које прште од луксуза
Кинеско село Хуаки смештено је у покрајини Јиангсу, а познато је и по називу "село богаташа".
Наизглед обичан ручак, али кад приметите ОВАЈ ДЕТАЉ на слици, остаћете у ЧУДУ! Срамота или - чиста генијалност?
Пријатељи се опуштено сликали - кад су видели фотку, ЗАЛЕДИЛА ИМ СЕ КРВ У ЖИЛАМА! Као у хорор филму!
ШТА ЋЕ, НАВИКЛИ НА ЛУКСУЗ: У овој вили вредној 18 МИЛИОНА ДОЛАРА су се сместили Принц Хари и Меган! (ВИДЕО)
Небодери од 72 спрата, хеликоптери који круже на небу, као и тематски парк чине ово место потпуно другачијим од осталих на свету.
Али, постоји једна цака. Уколико нико одлучи да спакује кофере и пресели се на неко друго место, остаје без виле и новца на банковном рачуну. Управо је то разлог што се нико не усуђује да га напусти, како не би завршио на улици.
Већина становнка рад седам дана у недељи, те се логично поставља питање, где троше толики новац? Очигледно само у Хуакију.
Пре 30-ак година ово село је било једно од сиромашних кинеских села које је бројало само око 600 становника. Али тада се појавио всоки партијски дужник Ву Ренбао с планом да донесе просперитет овом месту. Основао је неколико фирми, те сиромашне људе преобратио у богаташе.
Када је 2004. године у медијима објављено како становнк села годишње у просеку заради 18.000 долара, заинтересованост јавности је порасла. Занимљиво је да је тај износ знатно већи од оног који можете зарадити у другим кинеским покрајинама.
Како би показали снагу села, 2011. године власти су изградиле фасцинантан небодер на 72. спрата, за чију је изградњу потрошено 430 милиона долара.
Висина небодера је 328 метара, а 4 метра је виши од Ајфеловог торња у Паризу.
Село има и превозно средство, али веровали или не, оно кружи небом у виду хеликоптера. Становници тако имају ту привилегију да за само 10 минута буду у околним градовима.
Ту је и велики тематски парк у којем се налазе реплике славних грађевина, као што су Кинески зид и Забрањени град.
Питање како је Huaxi од сиромашног села дошао до свега овог и даље је обавијено велом тајне. Становници о свом богатству не говоре и оно се сматра тајном, а приступ медијима прилично је ограничен. Новинари не могу да кроче ногом док не добију одобрења локалних власти.
Такође, клубови и барови не постоје па се на крају поставља питање какав је заиста живот у овом пребогатом, мистериозном, селу.