ТИ СИ МИ У КРВИ: Чудна прича о настанку најлепшег yu-hita осамдесетих ће вас дирнути право у срце
Засигурно једна од најбољих југословенских поп балада и данас је радо слушана и увек изазива неку посебну емоцију. Песма је настала пре више од 30 година, тачније 1984. на помало необичан начин.
Јавности је детаље о настанку песме недавно испричала кантауторка Александра Ковач. И за њен однос са музиком би се могао применити тај чувени наслов "Ти си ми у крви". с обзиром на то да је њен деда био виолиниста, бака оперска певачица, а родитељи Споменка и Корнелије познати аутори музичких хитова са простора некадашње Југославије.
"Породични дом је био увек бучан, пун музике и људи. То ми је било дивно. Сећам се да су ту пролазили многи, од Здравка Чолића па до свих могућих музичара које могу замислити из оне старе Југославије да су се бавили попом и роком. Били су стални гости наше куће, пуно се свирало и често смо правили забаве. Моју сестру Тину и мене би увек послали на спавање па бисмо ми чекале сат и по, два, а онда смо се полако прикрадале, вириле и слушале", открива Александра у интервјуу за Курир.
Њен отац, Корнелије, радио је на бројним анталогијским албумима попут оних Корни групе, Indexa, Пилота и Бајаге, али заједно са супругом Споменком створио је једну од најлепших љубавних песама свих времена, "Ти си ми у крви".
ДИРЉИВО: Балашевићева жена открила како је НАСТАЛА песма "Провинцијалка" (ВИДЕО)
"Има прича коју је мој отац мени испричао. Наиме, моја мајка у том тренутку кад је писала ту песму није била популарни писац, била је само Корнелијева супруга. И Здравко није био баш одушевљен да она пише текст за његову песму, сматрао је да би то можда требао бити неко озбиљнији. Онда је тата рекао - 'Па знаш шта, дај прилику Споменки. Ако баш мислиш да јој треба помоћ, нека Бајага буде с њом да јој помогне док пише текст.'
Онда су се Бајага и мама спојили, причали цело једно послеподне и од тога није ништа изашло. Бајага је рекао да њој не треба никаква помоћ и она је онда написала текст 'Ti си ми у крви'. Али ето, занимљиво је да и поред те сумње и што није била етаблирани текстописац, она је написала један антологијски текст", завршава своју причу Александра.
Споменка Ковач је била позната и као сценаристкиња, а осим ове песме, ауторка је и многих других за познате извођаче као што су Бисера Велетанлић, Драган Стојнић, Кемал Монтено, Неда Украден, Нина Бадрић и Северина Вучковић. Умрла је 2005. у 54. години живота.