ТРУДНОЋА после 35. ГОДИНЕ ИПАК има своје ДОБРЕ СТРАНЕ: Старије мајке играју битну улогу у РАЗВОЈУ детета, а ЕВО и ЗАШТО
Научници су дошли до интересантних сазнања
Гинеколози свакако препоручују трудноће у ранијим годинама, јер је тада плодност у пуном јеку, али и избегавате могуће нежељене последице по себе и дете.
Међутим, постоје разлози зашто је сасвим у реду - или можда и пожељно - имати дете и после 35. године.
ЛЕКАРИ УПОЗОРАВАЈУ - МОЖЕ ДОЋИ ДО ИНФЕКЦИЈА, ПОВРЕДА и ДЕФОРМИТЕТА! Јапанке проглашене за НАЈГОРУ ОБУЋУ
ИЗБЕГАВАЈТЕ ИХ - Ево које боје НАЈВИШЕ ПРИВЛАЧЕ КОМАРЦЕ, а ево и које их ОДБИЈАЈУ
ЛЕТОВАЊЕ СА ДЕЦОМ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕТВОРИ У НОЋНУ МОРУ - Ово је 10 САВЕТА како да УЖИВАТЕ НА МОРУ са малишанима
Наравно, увек треба да будете свесни ризика јер трудноће у каснијим годинама повећавају шансе за ризике од компликација, хипертензије, дијабетеса или хромозомских абнормалности код новорођенчади.
Због тога се већина жена одлучује на рађање у ранијим годинама живота, али студије указују да каснија трудноћа има и бројне предности, а чини се да је једна од њих и та да жене које роде у каснијим годинама боље одгајају своју децу.
У последњих 20 година сведоци смо да се број жена које су постале мајке у двадесетим годинама знатно смањио. Заправо, све више жена доноси одлуку да роде у каснијим годинама, а најчешћи разлози за то су каријера, али и касније ступање у брак.
Нове студије показују да старије мајке нису толико строге у смислу наметања телесне и вербалне дисциплине својој деци узраста од 7 до 11 година. Као резултат тога, деца која припадају овој старосној групи показала су мање потешкоћа у понашању и мање друштвених и емоционалних потешкоћа.
Исто истраживање показало је још једну предност рађања у каснијим годинама: наиме, старије мајке имају бољи и стабилнији однос са својом децом. Осим тога, ниво зрелости тих жена олакшава им да победе стрес током трудноће и задрже позитиван став док одгајају децу.
С годинама људи постају све бољи у решавању емоционалних и менталних изазова, па се тако боље носе са било којом ситуацијом и усмеравају своју децу на бољи начин. Својим малишанима пружају позитивно психосоцијално окружење које им помаже да буду оптимистични у животу.