Ретиноиди су ФЕНОМЕНАЛНИ у борби са бубуљицама али ОВО морате да знате!
Пре него што почнете да их користите, треба да знате све о њима.
Често се преписују за лечење акни, али како заиста утичу на нашу кожу и какви су то заиста састојци који се налазе у већини производа за негу лица?
ТРЕНД ЗА КОЈИМ СУ ЖЕНЕ ПОЛУДЕЛЕ: Ево 4 неочекивана начина да УЛЕПШАТЕ вашу вагину
1. Шта су ретиноиди?
ХИТ: Помешала је сок од лимуна и соду бикарбону, када видите зашто, урадићете ИСТО (ВИДЕО)
Једноставно речено, ретиноиди су деривати витамина А који помажу код проблема са акнама, смањују лучење уља у кожи, смањују црвенило, стимулишу колаген и смањују пигментацију коже и поре, али и побољшавају генералну текстуру и тон коже. Они су заиста савршени састојак за негу коже и њено лепше старење.
2. Разлика између ретиноида и ретинола?
Оба састојка су врсте витамина А, али су ретиноиди много јачи и доступни само уз помоћ рецепта. Ретиноли се са друге стране могу пронаћи врло лако лако и налазе у скоро свим производима за успоравање старења и бора.
3. Како да знате који треба да употребљавате?
Најбоље је да почнете са коришћење ретинола, а затим полако пређете на ретиноиде. Након ретинола, ретиноиди ће много боље утивати на кожу.
4. Да ли постоји начин на који се користи?
Најбоље је ретиноиде употребљавати пред спавање. Наноси се на нос, чело, оба образа и браду, а затим се масира кожа. Довољна је величина грашка за једну употребу, јер већа количина не појачава његово деловање. Испрва га користите једанпут или двапут недељно, а затим повећавајте док не дођете до наношења сваке вечери. Коришћење крема са заштитним фктором је обавезно јер ретиноиди чине кожу осетљивијом на сунце.
5. Да ли овај састојак изазива негативне ефекте?
Ретиноди могу исушити кожу и изазвати иритацију код неких људи - због чега се препоручије слабије коришћење.
6. Колико је потребно времена до првих резултата?
Углавном је потребно између 4 и 6 недеља да се навикнете на нови састојак. Након тога се резултати појављују врло брзо.