Да ли је лајковање ПРЕВАРА и колико бракова је УНИШТИЛО? Стручњаци тврде, од уважавања до ФЛЕРТОВАЊА "нит је танка"
У доба када су наши онлајн и офлајн животи све више испреплетени, кретање кроз друштвене мреже у вези може бити незгодно. Кључно је сетити се тога док лајкујете слике на друштвеним мрежама ,као и да отворено разговарате о томе са партнером, јер различити људи различито доживљавају појам варања и ситуације које то представљају.
Иако је некад заиста јасна ситуација, оно што се класификује као издаја или превара варира од особе и њених критеријума. Не укључује свако 'варање' секс или чак физички контакт. Некад је превара емотивна. Дигитално варање или "сајбер неверство" се и даље сматра варањем за многе људе.
Варање је заиста све што руши границе (и експлицитне и имплициране) и поверење у вашој везу. Сами можете да одлучите шта је шта у вашем односу, не обазирујући се на то шта други људи сматрају преваром, јер се то тиче само вас самих.
Мушкарци, пре него што се ОДЛУЧИТЕ за ВАЗЕКТОМИЈУ ДОБРО РАЗМИСЛИТЕ - Ово су могуће ПОСЛЕДИЦЕ, а после нема повратка
Јана открила НАЈВЕЋУ ЖЕНСКУ ТАЈНУ - Једини разлог што ГЛУМЕ ВРХУНАЦ и то нема никакве везе са тим да би удовољиле мушкарцу
Утицај друштвених медија на односе
Појава друштвених медија је променио игру, револуција начина на који комуницирамо, умрежавамо се, па чак и формирамо односе. Од раних дана Мајспејса до садашње владавине Фејсбука, Инстаграма и Снепчета, пејзаж друштвених медија се непрестано развијао, доносећи нове изазове за собом.
Једна суптилна, али значајна, промена је стварање виртуелног простора где је флертовање могуће притиском на дугме или 'лајком' слике. Иако се може чинити безазленим, ове мале интеракције могу створити осећај несигурности, љубоморе и неповерења, посебно када један партнер стално лајкује фотографије других . Двосмисленост око тога шта ови лајкови имплицирају доприноси проблему, што га чини спорном темом у односима.
Иако је важно напоменути да нису сва 'sviđanja' једнака романтичном интересовању или неверству, подједнако је важно разумети емоционална превирања која она могу изазвати. Сходно томе, неопходно је имати отворену и искрену комуникацију о овим питањима како би се осигурало здравље и дуговечност везе.
Психологија иза свиђања слика
Чин лајковања слика на друштвеним медијима је вишеструк. За неке је то начин да се покаже поштовање или одржи пријатељство. За друге, то може бити аутоматска, непромишљена акција. Међутим, у контексту романтичне везе, овај једноставан чин поприма сложеније конотације.
Према еволуционој психологији, мушкарци су биолошки ожичени да их привуче физичка лепота јер она сигнализира плодност и добре гене. Дакле, мушкарац који лајкује слике других жена може бити невина манифестација ове инхерентне биолошке тенденције.
Међутим, психологија односа наглашава важност емоционалне сигурности, поверења и међусобног поштовања у романтичном партнерству. Стога, ако понашање – као што је 'лајкање' фотографија других жена – изазива осећај несигурности или непоштовања код једног партнера, то може дестабилизовати равнотежу у вези.
У контексту друштвених медија, лајкови су постали облик друштвене валуте, видљива подршка која се може тумачити на безброј начина, од једноставног уважавања до флертовања. У везама, ова "свиђања" се потенцијално могу посматрати као кршење ексклузивности, узрокујући емоционални стрес и конфликт.
Дакле, разумевање психологије која стоји иза „свиђања“ слика је кључно за решавање емоционалних последица, које она може да створи у вези и проналажење начина да се њима ефикасно управља.
Седам начина да лајковање буде што безболније по партнерски однос
Кретање друштвеним мрежама, унутар ограничења, везе захтева равнотежу личне слободе и међусобног поштовања. Ево седам практичних савета за решавање проблема „свиђања“ слика:
1. Отворена комуникација: Разговарајте о својим навикама и преференцијама на друштвеним мрежама. Отворено се позабавите својим недоумицама о томе да ваш партнер 'воли' слике других жена. Избегавајте претпоставке и негујте окружење које подстиче дељење осећања без осуђивања.
2. Поставите границе: Сваки однос је јединствен, као и границе унутар њега. Дефинишите шта обоје сматрате прихватљивим понашањем на друштвеним мрежама. ове границе треба да буду међусобно договорене и да поштују нивое удобности једни других.
3. Верујте свом партнеру: Поверење је камен темељац сваке везе. Уместо да дозволите да љубомора или несигурност преузму контролу, покушајте да верујете партнеровим делима и намерама. Ако проблеми са поверењем и даље постоје, вреди о њима отворено разговарати или потражити стручну помоћ.
4. Водите рачуна о својим поступцима: Пре него што 'лајкујете' слику, размислите како би се ваш партнер могао осећати поводом тога. Ваша намера може бити невина, али ако потенцијално може да узнемири вашег партнера, можда би било вредно размислити.
5. Схватите разлику између стварности и друштвених медија: Важно је запамтити да су друштвени медији високо курирана верзија стварности. Одуприте се искушењу да упоредите свој однос са другима на основу интеракција на друштвеним медијима.
6. Потражите стручну помоћ: Ако конфликти потрају, можда би било од помоћи да потражите савет од саветника за односе. Они могу пружити алате и технике за ефикасније кретање у овим ситуацијама.
7. Вежбајте емпатију: Ставите се на место свог партнера. Ако бисте се осећали непријатно да им се 'лајкују' слике других мушкараца, вероватно би се и они осећали исто. Емпатија може помоћи у неговању разумевања и поштовања.