Психолози откривају: Зашто не треба да пратите бившег на друштвеним мрежама
Растанак је болан.
Интернет је човечанству пружио бројне могућности - учење на даљину, комуникацију, нове пријатеље, посао. Међутим, технолошки напредак дао нам је и доступније информације, које понекад желимо да користимо у друге сврхе, укључујући и за шпијунирање бившег партнера.
Мали сигнали: Пет главних знакова да вам је љубав чвршћа од стене
Разоткривање у 8 тачака: Шта мушкарци заправо желе када је с*кс у питању?
У томе је тајна: Пет квалитета мушкараца који знају како да освоје и задрже жену!
Већина мрежних шпијуна добро је свесна да је погрешно то што раде и да им то не треба. Ипак, они не могу учинити ништа са собом, јер су формирали одређену зависност, што их спречава да превазиђу ову опсесивну и врло штетну навику. Чак и чињеница да шпијунажа омета живот, развој, време, њима не зауставља снажну жељу да открију шта се дешава у животу бившег партнера.
Немогућност напуштања ове навике један је од најчешћих разлога да се жене обрате психологу - интернетски надзор је зависност, док опадајући осећај усамљености, комплекса и свест о властитој бескорисности расте.
Праћење друштвених мрежа је данас врло чест проблем. Према статистичким подацима, више од 60% одраслих корисника интернета састоји се од оних у праћењу својих бивших партнера који користе различите платформе.
Психолози одавно примећују да се чини да су друштвене мреже посебно створене како би људима пружиле више разлога за нездраву конкуренцију, завист, љубомору и друге, не баш позитивне квалитете.
Шпијунирање бившег у самом почетку се чини потпуно неозбиљним поступком, безопасним и да у сваком тренутку можете да одустанете. Уз то, чини се да нико не зна за вашу лошу навику, али што се даље та шпијунажа наставља, то је теже да је се решите.
Надзор на друштвеним мрежама ствара илузију стварне комуникације, испуњава рупу која постоји у готово свакој појединачној особи која није задовољна својим животом.
Најгора ствар овог проблема је што надзор чини особу још исцрпљенијом и усамљенијом, летаргичнијом према себи и ономе што јој се заиста догађа. Чини јој се да је стварност тамо - на његовој / њеној страници, а не овде где је.
Енергија одлази јер се не троши на оно што је потребно и нема начина да се надокнади, јер надзор обесхрабрује све снаге и жеље. Како се све завршава? У најбољем случају, лечење од стране психолога, а дешава се и посета психијатру и узимање антидепресива.
Једини начин да се сами опоравите јесте да забраните себи да одете на страницу бившег и урадите нешто корисно. И још боље, избришите свој профил једном за сва времена. Ипак, за то вам треба огромна снага воље, јер је то борба против зависности. Особа ће имати жељу да обнови налог, створи лажан профил и опет следи туђи живот.
У случају да нисте сигурни у своје способности, исплати се обратити се стручњаку који ће вам помоћи да правилно приступите проблему и решите га. Међутим, покушај да сами поправите ситуацију одличан је први корак на путу ка новом животу у којем нема места за шпијунирање странаца.
А, Б, АБ или 0: Која крвна група крије НАЈБОЉЕ ЉУБАВНИКЕ?
Није новац: Шта је кључно у одабиру партнера код младих
Мале, али веома битне: Ових 10 "ситница" жене више воле од великих романтичних гестова!
Нема сумње: Оргазам осим ужитка, доноси и читав низ других предности!
Да ли знате? Шта мушкарци помисле када виде голо женско тело