Руски психолог открио 7 ФИНАНСИЈСКИХ ПРАВИЛА у вези: Ако радите ОВЕ СТВАРИ, никад нећете имати проблема!
Није на одмет знати...
Млади руски психолог Јарослав Самојлов, један од предавача на руском онлајн Инсититуту за практичну психологију, специјализован је за мушко-женске односе, а његови ставови изазивају пуно контроверзе - док је део публике апсолутно одушевљен истим, многима су одбојни и страни.
Ако не знаш да направиш ОВУ ПИТУ, не можеш да се УДАШ! Хрскава, сласна и ОМИЉЕНА свим укућанима! (ВИДЕО)
ПРЕВАРАНТ ИЛИ УМЕТНИЦА У ШМИНКАЊУ: Уживо изгледа НЕПРЕПОЗНАТЉИВО - мушкарци ОГОРЧЕНИ! (ВИДЕО)
УШЛА ЈЕ У 8. МЕСЕЦ! Маја Беровић БЛИСТА у другом стању - показала ТРУДНИЧКИ СТОМАК! (ФОТО)
Било како било, Самојлов прича језгровито, директно и неретко "погађа" наше слабе тачке, терајући нас да се преиспитамо и боље упознамо себе. Овај психолог у више наврата истакао је да је у партнерским односима најчешћи камен спотицања - новац, и то без обзира колико га имамо или немамо.
- Милиони парова се свађају, расправљају и разилазе због новца. И то, у било којој фази везе и колики год да је ниво богатства у питању. Дакле, није важно да ли сте у браку или се само забављате, да ли сте милионери или хипици. Новац је тест односа. Показује ниво бриге, поверења и одговорности између мушкарца и жене. Од овога се не може побећи. Када започнете везу, ваши финансијски светови се неизбежно сударају - пише Самојлов за портал "Ецонет.ру".
Он је потом изнео низ својих запажања о најчешћим финансијским навикама мушкараца и жена у романтичним везама, те је изнео својих 7 правила о новчаним питањима у романтичном односу. Ми их овог пута преносимо, уз примедбу да ставови Самојлова нису ставови редакције и да само доносимо његов занимљив поглед на финансијски аспект љубави.
"Непријатно ми је" јесте омиљена фраза жена које су присталице "европског менталитета". Главни страх таквих жена је да се не осете као да их неко издржава. Дакле, играју улогу пуноправног партнера, пратиоца, код кога се "поштење" осећа на километар. Мушкарци наравно цене скромност, али такође када жена не зна како да прихвати поклоне, помоћ, знак пажње, она престаје да буде женствена, а њен партнер нема потребу да је штити, пружа јој и угађа. Онда су жене изненађене - зашто ме мушкарац пријатељски тапше по рамену и не види жену у мени?
С друге стране, женски принцип "дај, дај, дај" створио је стереотип да је женама (посебно лепим) потребан само новац. У правим, здравим односима нема потражње потрошача. Постоји размена - када мушкарац улаже и покрива потребе жена, а она подстиче његову мушкост и чини га успешним. Другим речима, жена и мушкарац су као створења из истог екосистема. Сваки ослобађа одређену енергију да би одржао другу јединку у животу.
Морате да разговарате. Сваки нормалан човек има финансијске циљеве. То може да буде ваш сопствени бизнис, куповина стана, новог аутомобила, шта год! Логично - то захтева улагање. Чак и ако је човек добростојећи, размотрите његове тежње. Ни милионери нису буре без дна који ће давати новац за шта год пожелите. Озбиљно разговарајте са партнером о циљевима. Пре брака. У супротном, проблеми ће прећи у статус породичних проблема. Отуда - рат за новчаник у браку!
Ево 7 финансијских правила у вези.
1. Мушкарац је хранитељ
И све плаћа. Ово није казна, већ сасвим нормална мушка област одговорности. Неке жене се труде да равноправно попуне породични буџет. Онда се чуде зашто муж све више лежи на каучу и не жели да се више потруди. То је јер зна да ће жена закрпити сваку финансијску рупу. Одједном, она ће сама померати ормаре у стану, док ће он пецати.
2. Научите да размењујете међусобно
Немојте мислити да је мушкарац дужан да обезбеди све, а да је жена само потрошач. Она не треба да ради ништа мање, али то треба да буде у њеној сфери утицаја. Давање нежности, љубави... Овде се не ради о томе да жена треба да пошаље поруку из козметичког салона: "Волим те, купи ми нове ципеле". Мудра жена разуме колико је важно да се развија. Она није лењивац који не зна како да организује свој дан. Она инспирише, држи породицу на окупу, чува кућно огњиште, уме да пружи љубав, она је све у једној особи.
3. Заборавите на "Ја ћу сама"
Не глумите војника који "не плаче и не жели ништа". Мушкарци желе да буду потребни, желе да дају поклоне, желе да обезбеде своје породице. Да би се развио мушки потенцијал, жена је у обавези да финансијска питања породице пребаци на мушка рамена. Њене жеље су као гориво за његов мотор.
4. Морате знати како да тражите
Мушкарац осећа када се иза женских захтева крију лаж и похлепа. То мора да буде без ултиматума, без грубог тона. Почните од малог и повећајте своје захтеве током времена. Није важно шта тражите - букет свећа или дијамант - захвалите се и радујте се на исти начин. Од мушкарца који вас је достојан не треба "просити", не треба га преклињати. Ту се не радфи о здравој захвалноти.
5. Поверење је чврста основа односа
Као када бисте морали да скочите са високе литице, а да будете сигурни да неко чека да вас ухвати испод. Поверење лежи у чврстом уверењу да ће вас неко подржати, да вас неће осудити. Тада неће бити тајни - ко колико новца добија и испод ког душека се крије новац.
6. Жена не даје скупе поклоне
Ово је једноставно. Није важна цена Лексуса, па чак ни сам Лексус. Битна је ситна пажња и емоција коју је поклон изазвао. Не трошите много на мушкарца да бисте се доказили или да би показали да одговарате његовом статусу. Много жена се жали: "Муж ме финансира, сулудо је да му тражим новац да бих му купила поклон". Ни не треба" Материјално скупи поклони су привилегија мушкараца.
7. Не фокусирајте се на приходе
Да, мало људи успе да сагради рај у обичној колиби. Али, фокусирање на новац у односу је такође глупо. Срећа је у нама. Чак и ако одете на Малдиве, а празни сте изнутра, носите са собом ту унутрашњу празнину . Требало би да вам буде подједнако добро са мушкарцем у сваком сценарију. Тада финансијски успони и падови нису страшни.
Запамтите, новчани односи између мушкарца и жене постављају се од првог сусрета. Пажљиво погледајте свог партнера и немојте јурити главом кроз зид. Ако је похлепан, немојте мислити да ћете га преваспитати. И не ради се ту о степену благостања: боље је кад неко са вама подели последње парче хлеба, него да има милионе, а да је стиснут. Љубав се не мери у количини новца, већ у способности давања.