12 СЈАЈНИХ стратегија које ће вам помоћи да брже и лакше пронађете посао!
Проверено успевају.
1 Ставите себе на прво место. Размислите о својим вредностима и јаким странама, а посебно о ономе што је вама важно. То ће вам смањити тескобу и подићи ниво задовољства будућим послом.
2 Не будите превише избирљиви. Пријављивање за посао слично је пријављивању за факултет, где имате први одабир факултета и неколико додатних могућности. Имајте у виду широку палету могућности – радна места о којима заиста сањате, али и она за која вам се чини да их сигурно можете добити.
3 Средите профиле на друштвеним мрежи. Прегледајте првих неколико страница својих фотографија на друштвеним мрежама и уклоните све што би се могло сматрати непрофесионалним.
НОВИ ТРЕНД ТРЕСЕ ИНСТАГРАМ: Апликација за којом су полуделе девојке широм света
4 Правилно одаберите мејл адресу. Многи радници у одељењу за запошљавање кажу да кад виде Yahoo или .net адресу мисле да баш нисте електронски потковани. Gmail је сигуран погодак.
5 Њушкајте ако је нужно. Утврдите да ли имате везу са било ком у компанији где конкуришете за посао користећи LinkedIn или Twitter. Може вам бити од користи ако нађете некога ко вам може помоћи при одговарању на питања.
СЛУЖБЕНА ТАЈНА ОДЕЋЕ ИВАНКЕ ТРАМП! Све на њој изгледа ПРЕСКУПО, а шокираће вас из које ДРЖАВЕ долази
6 Држите се двотрећинског правила. Неки мисле да ако послодавац поставља десет квалификационих захтева, онда морају задовољити свих десет (жене по правилу чешће одустају од такмичења ако не испуњавају све захтеве). Радије се запитајте: „Задовољавам ли барем две трећине захтева са списка?“
7 Обликујте пријаву. Погледајте опис посла и настојте да га пресликате некако. Ако је компанија заиста велика, велики су изгледи да ће вашу пријаву прво прегледати робот, а тек онда људи. Због тога су кључне речи важне.
8 За разговоре на Skype-u или ФацеТиме-у обуците се као да ћете се срести с неким лицем у лице. Тако ћете се боље осећати, а то је мудро и у случају да разговор крене неочекиваним смером.
9 Сазнајте планирани распоред. Крај разговора најбољи је тренутак да питате за следеће кораке. Реците: „Желела бих да знам шта могу да очекујем и кад могу да се јавим ако буде потребно.“ Ако вам кажу: „Имамо неколико кандидата следеће недеље и нећемо ништа знати још недељу после тога“, тада ћете знати када је време за проверавање.
10 Одмах се захвалите. Пошаљите поруку да захвалите истог дана после разговора. Нека буде насловљена и интонирана лично. Не треба вам више од једног или два реда да бисте поруку учинили јединственом.
НИЈЕ САМО ЗА СЛАТКИШЕ: Калуп за мафине можеш да употребиш на још 5 СЈАЈНИХ начина (ВИДЕО)
11 Опрезно пратите развој ситуације. Постоји здрава равнотежа између неодустајања и гњаваже. С обзиром на то да сте питали за распоред, дајте им неколико додатних дана, а онда кажите: „Знам да сте при крају с разговорима. Само проверавам како ствари стоје.“
12 Напишите сјајан ЦВ! И нека не буде дужи од једне стране.