БЕЖАЛА ЈЕ ИЗ СРБИЈЕ И ВРАЋАЛА СЕ Ево где је данас чувена Јагодинка Симоновић. НЕЋЕТЕ МОЋИ ДА ЈЕ ПРЕПОЗНАТЕ
“Звала се сасвим обично, Јагодинка Симоновић. Мирисала је на свеже тесто, слане переце и пекарски квасац”, овако је у легендарној сцени Славко Штимац описивао глумицу Драгану Варагић која је, када је снимљена култна сцена, имала 27 година.
Осам година након снимања филма је отишла из Југоласвије, а онда се вратила у Србију где, према подацима са Wikipedije, ради као ванредни професор на Академији уметности у Београду.
Драгана је током деведесетих спаковала кофере и отпутовала је у Канаду где се бавила продукцијом.
ЦЕО ЖИВОТ ГА СТАВЉАМО ПОГРЕШНО: Ево како се правилно аплицира ОСВЕЖИВАЧ ЗА WC ШОЉУ (ВИДЕО)
НЕКАДА СМО ИХ НОСИЛЕ САМО ПО КУЋИ: Ове папуче су постале светски МЕГА ХИТ, удобне су али да ли су за УЛИЦУ?
СИН ДРАГАН ЈЕДВА ОСТАО ЖИВ: Желудачна кила му направила хаос у организму, због ње је ИЗГУБИО ГЛАС
Варагићева је у једном интервјуу рекла да никад није рекла да не може да живи у Србији, већ да је то била породична одлука и одговорност према њеним члановима.
- У Канади се све планира. За све што хоћете да урадите постоји детаљно писано обавештење, тако да можете самостално да функционишете. Изузетно се поштује приватност и цени лојалност. Постоји и свест о заједничком интересу. Канада је земља која обраћа пажњу на проблеме и решава их у ходу. Није све идеално, ипак, присутна је стална брига. Ако вам се нешто не свиђа на било којем нивоу, има механизама да то промените. Није све увек једноставно, али има начина. Наша дијаспора је доста научила о томе. Цени се добра организација и сами сте одговорни за активно решавање својих проблема. Пензионери волонтирају у болницама, школама и прихватилиштима. Волела бих да се наши млади људи са драгоценим знањем стеченим у свету, врате једног дана. Због њих би требало решити процедуре признавања страних диплома. Лично, ја сам овде одустала од нострификације магистратуре са Универзитета Торонто. Код нас има и самовоље. Правила можда постоје, али их нико не поштује. Нема самокритике, док се критичност по правилу доживљава као напад на другог, а не повод за размишљање. Нема ни заједничког интереса - рекла је по повратку за београдске медије и додала:
- Датум повратка није датум, већ осећај да сте опет прихваћени. “Вратила” сам се кад сам схватила да брава на улазним вратима моје зграде не мора увек исправно да ради, али и шта треба да учиним да би се врата отворила. Објаснио ми је неко од станара. Сада сам део екипе, јер знам тајну покварене браве. То значи да сам поново прихваћена. Моји студенти су ми објаснили да као дистанцу, а не израз поштовања, доживљавају што их ословљавам са “ви”. Мени је било свеједно, али њима није. Збуњивала их је у почетку и “моја” Канада, какве им то вежбе доносим. Онда сам за сваку почела да говорим ово је вежба Бајчетића, ова Миње Дедића, ова Маричића. То им је давало сигурност да нисам баш толико различита од других професора. Сад им је и драго што понекад убацујем и канадске делове програма - изјавила је том приликом.
Сећате ли се Маргит Савовић? Погледајте ГДЕ је и КАКО сада изгледа некадашња Слобина министарка
Прошле године је прокоментарисала сцену са Славком Штимцем.
- Не зову ме и не вичу ми више на улици Јагодинка (смех). На ту улогу данас гледам с осмехом. Добила сам прилику да бирам и њен акценат и песме које ће певушити. Млада пекарка ми је драга јер симпатична, нежна и комична - рекла је Варагићева.