Колико често треба да перете косу: Ако то радите сваког дана ОВО МОРАТЕ ДА ЗНАТЕ
Важно је!
Учесталост прања косе зависи од бројних чинилаца, попут свакодневног вежбања, пливања, загађења у ваздуху, фарбања косе или обилног коришћења производа за стајлинг.
Ипак, најчешће се препоручује прање зависно од типа косе, како би јој омогућили да увек буде чиста, здрава и лепа.
СУВА КОСА
Код суве косе важно је да је перемо максимално два пута недељно и то нежним, неагресивним шампоном са хранљивим и хидратантним састојцима. Уз обавезно наношење храњивог балзама за косу који ће је додатно нахранити и пружити јој свиленкасту мекоћу.
Нови тренд у ФАРБАЊУ косе за девојке које не воле то да раде ЧЕСТО!
МАСНА КОСА
Код појачаног машћења косе препоручује се да се коса пере сваки дан, али са изузетно благим шампоном који неће нарушити природни пх власишта или својим агресивним састојцима узроковати додатно појачано лучење себума.
Мали трик за масну косу: Бирајте провидне шампоне. Они обично не садрже састојке који интензивно хране суву косу, а који би масну могли додатно да замасте, попут уља и силикона. Такође, избегавајте и 2 у 1 шампоне који већ садрже регенератор у себи јер могу додатно замастити власиште.
Није прала косу ШАМПОНОМ осам месеци, а резултати ће вас ЗАДИВИТИ!
НОРМАЛНА КОСА
За најзахвалнији, нормални тип косе препоручује се да се коса пере онолико колико је потребно, зависно од тога да ли користимо производе за обликовање фризуре, да ли се знојимо више или живимо у околини подложнијој загађењу. Препорука је ипак од два до четири пута недељно.
Умотала је косу у ЧАРАПЕ, а када је распустила - ВАУ, нећете веровати својим очима! (ВИДЕО)
Чувајте лепоту и здравље своје косе уз ова 3 трика:
1. Немојте да перете косу врућом водом. Врућа вода интензивно исушује нашу кожу, али и косу, па се код прања увек препоручује топла или млака вода, а млаз хладне воде за завршно испирање даће јој додатан сјај.
2. Немојте трљати косу, већ је пешкиром тапкајте. Када је мокра наша коса је подложнија ломљењу, па трљање косе пешкиром само узрокује додатно оштећење власи. Радије нежно пешкиром тапкајте како бисте упили вишак влаге.
3. Ако морате да је фенирате, нека ваздух буде пријатно топао. Исто као и вода, и врући ваздух из фена оштећује фоликуле власи, појачава лучење себума на власишту, али исушује саму косу. Зато подесите фен на млак или умерено топли ваздух.