ЗАШТО ИМАМО ПОТРЕБУ ДА ЧУВАМО СТАРЕ СТВАРИ? Овај ПОРЕМЕЋАЈ многи имају, а САМО ОВАКО се решава
Домови претрпани предметима и безоблична брда ствари које се гомилају на наслонима, у кухињама, по радним столовима, постали су глобални проблем.
Незаустављиво гомилање ствари за које немамо довољно места у кући већ је добило медицинску шифру, али и у блажим случајевима јасна је веза између депресивних стања и закрченог животног простора.
Мада још није утврђено шта долази прво – гомилање или депресија – са различитих нивоа нуде се стратегије борбе са овим проблемом. Лична искуства особа које су јавно, на мрежама, описале своју борбу са „депресивним собама” и „проклетим брдима ствари” добијају милионе лајкова јер дају корисне и примењиве савете.
У борби са предметима нисмо усамљени
Чак и кад сматрамо себе уредном особом, у правилним интервалима наш дом почне да личи на поприште битке коју смо изгубили од бројчано надмоћнијих предмета.
Из дана у дан све више расту планине одеће по фотељама, брда судова, гомиле прљавих и чистих пешкира, симбиоза наочара, папира и шоља на столу. Заричемо се да ћемо све вратити на своје место, али време пролази и ми почињемо да осећамо кривицу, стид и беспомоћност, а та осећања нас додатно паралишу.
Ипак, у том зачараном кругу нисмо сами. Од кад је кућа у хаосу из домена породичне тајне изашла на друштвене мреже, увиђамо да се ради о глобалном проблему.
Цео текст прочитајте на tosamja.media