ОТПОРНА НА СВЕ ВРЕМЕНСКЕ УСЛОВЕ: Коначно пронашли ЗАМЕНУ за ЖИВОТИЊСКУ КОЖУ, прави се од ове биљке
Еколошки прихватљивија варијанта...
Већ дуго времена људи покушавају смислити одрживу, еколошки прихватљиву алтернативу кожи која је без окрутности.
А сада, иновативно решење које су осмислила 2 предузетника из Мексика нуди начин стварања коже једноставно користећи кактус који није само еколошки прихватљив, већ изгледа и осећа се као права кожа.
Женски оргазам је непотребан? ПРЕВЕЛИКА ЗАГОНЕТКА ЗА МУШКАРЦЕ: Ево шта је за жене одлика доброг сек*а!
Све болести почињу од ОТРОВА У ЦРЕВИМА: Први симптоми да вам је ТЕЛО ПУНО ТОКСИНА
НИШТА НЕ КОШТА, А УСРЕЋИЋЕ ВАС! Ана Ивановић зрачи ЗАДОВОЉСТВОМ и овај њен савет морате да чујете
Адриан Лопез Веларде и Марте Казарез осмислили су методу претварања кактуса у веганску кожу под називом Десерто. Израђена је у потпуности од кактуса, а ова кожа може се користити за израду свега, од ципела до новчаника.
Кактус је врло отпоран и може издржати ниске температуре током зиме без умирања. Адриан и Марте су на свом сајту објаснили да приликом прерађивања кактуса, секу само зреле листове биљке без оштећивања самог тела кактуса. Овау "жетву" понављају на 6 до 8 месеци.
Стварање веганске коже већ је стварност.
До сада се у производњи кактус користи на много начина, стварају се торбице, седишта за аутомобил, ципеле, па чак и одећа. Будући да је материјал потпуно органски, кожа је прозрачна, што се често показало проблемом када су у питању синтетичке алтернативе.
У процесу стварања кактусове коже, секу се зрели листови и суше се на сунцу 3 дана како би се постигао жељени ниво влажности. Затим се органска сировина даље обрађује, хемијским процесима стварајући нову веганску кожу.
Надаље, још једна важна еколошки прихватљива чињеница је да је кактусова кожа потпуно биоразградива и садржи нула пластике. Чињеница да је биоразградива чини овај материјал још вреднијим.
Захваљујући својој издржљивости и високој отпорности на ниске температуре, овај органски, одрживи производ може заменити употребу животињске коже и других синтетичких материјала који нису еколошки прихватљиви.
Ова два иноватора нису морали сећи дрвеће на фармама које опскрбљују кактусе, јер саде аутохтони кактус којег већ има у њихобој регији. Овај начин узгајања кактуса доприноси биоразноликости овог подручја.
Њихова плантажа је потпуно органска и њихове природне технике стимулишу микрофлору тла и микрофауну, која се затим чува без икаквих оштећења.