Опрез! Појавила се нова БОЛЕСТ због које “УМИРУ” бракови! Ево како да не “упаднете” у ЗАМКУ такозваног ФАБИНГА
Бројним болестима од којих оболевају и умиру савремени бракови придружила се још једна, која је већ достигла размере пандемије. Где год је стигао мобилни телефон, стигла је и та болест.
Добила је име phubbing (фабинг). Реч је сковала аустралијска маркетиншка агенција још 2012. за име своје кампање Стоп Phubbing (Престани да фабујеш).
Настала је спајањем енглеске речи за телефон – пхоне и речи snubbing, која у колоквијалном говору има значење игнорисати, „ладити” некога.
Како изгледа фабинг у браку?
Мрежама већ одавно круже фотографије тинејџера који седе у кафићу за истим столом и свако гледа у свој мобилни телефон. Тинејџерима то може и да се опрости, јер они још немају сасвим развијен мождани кортекс задужен за самоконтролу. Али, нажалост, све више зрелих, породичних људи не успева да се уздржи од фабовања свог партнера.
Како то конкретно изгледа?
Причате свом партнеру шта вам се десило на послу, какав проблем има ваша пријатељица или како сте се изнервирали на шалтеру, а у пола ваше приче он узима свој смартфон и нешто куцка по њему.
Иако је ваш партнер и даље физички с вама, он више није присутан. Његова пажња преселила се у мобилни телефон.
Наравно, реаговаћете. Он ће се, наравно, праведнички правдати да је само одговорио пријатељу на управо приспелу поруку. Али, без обзира на сва оправдања, ово је речити пример фабовања у браку. Оног тренутка кад је свој поглед и пажњу преусмерио на телефон, он је нужно вас и оно што му говорите „ставио на холд”. И није онда чудно што сте се осетили повређено или, као што сама реч фабинг каже – олађено.
Цео текст прочитајте на tosamja.media