ПОЖАРИ захватили и омиљена ЛЕТОВАЛИШТА СРБА: Пипадник спасилачје јединице МУП-а открио шта НИКАКО НЕ РАДИТИ у близини ВАТРЕ, у море скачите само у ЈЕДНОМ СЛУЧАЈУ
Никако не треба паничити, већ преузети следеће кораке
Нажалост, наша омиљена летовалишта налазе се под ватром, а наши суседи Грци боре се са ватреном стихијом већ две седмице. Погинуло је пет особа, а страхује се да ће јак ветар најављен за данас, распламсати ватру.
Како преноси грчка Прототема, пожар је захватио и грчко полуострво Ситонију.
На лицу места налази се 37 ватрогасаца са 12 возила, укључујући два ватрогасна возила из Бугарске, са 10 људи.
ВАЖНО Ове ствари треба да понесете на базен у Београду: Без њих не полазите иако је улаз бесплатан
ПОКЛОНИО ЈОЈ ЈЕ ОГРЛИЦУ КОЈА ЈЕ ЧУВАЛА ТАЈНУ! Ана ју је носила две године, а онда је САЗНАЛА ИСТИНУ!
Пожар на травнатом подручју избио је мало пре 11 сати на између места Метаморфози и Никити.
Тренутно ниједна стамбена зона није угрожена. Нешто касније појавила се информација да је пожар на Халкидикију делимично стављен под контролу.
Шта радити уколико се нађете у месту погођеном пожарима?
Ненад Радивојевић из Управе за ватрогасно-спасилачке јединице Сектора за ванредне ситуације објашњава како треба да се понашају српски туристи у случају да се нађу у близини пожара.
- Уколико је могуће да на безбедан начин угасе пожар, а да не доведу себе у опасност, треба напустити место пожара и отићи на безбедну локацију и са безбедне локације обавестити локалне службе. Уколико је могуће понети са собом лична документа, у море улазите само ако немате ниједно друго безбедно место да се склоните од пожара - истиче Радивојевић
Он наглашава да не треба паничити.
- Напусити место пожара, уколико има још лица обавестити их и помоћи им да напусте лице места у правцу који није угрожен од пожара и слушати упутства стручних лица. Никако не треба гасити пожар ако доводите себе у опасност, ако немате опрему и ако немате са чиме да угасите пожар. Не враћајте се по заборављене ствари, не ићи у правцу велике концентрације дима - наводи саговорник Курира.
Каже да се не може рећи да ли је пожар на копну опаснији од оног на острву.
- Опасност зависи од више фактора, конфугурације терена, гориве материје, врсте шума, првца дувања ветра, могућности брзе евакуције и постојања евкуационих путева... - закључио је он.