ОВО СУ ПОКАЗАТЕЉИ ДА ШЕЋЕР РАЗАРА ВАШ ОРГАНИЗАМ: Не игноришите их, посебно симптом број 9!
Важно је да препознате симптоме који упозоравају и предузмете одговарајуће мере.
Већина људи мисли да само дијабетичари имају повишен ниво шећера у крви.
Међутим, то није истина. Свака особе може да пати од овога, а да не буде свесна и да не примети штету која је начињена нервима, крвним судовима и органима. Да вам се то не би догодило и да бисте спречили компликације које констатно повишен шећер може изазвати, важно је да препознате симптоме који упозоравају и предузмете одговарајуће мере. Најновија истраживања говоре да шећер чини многе чудне ствари нашем организму.
1. МАСНОЋЕ ОБЛАЖУ ОРГАНЕ
Фруктоза, састојак шећера тера јетру да ефикасније складишти масти и то на чудним местима. Временом долази до стварања масних наслага око јетре, што изазива обољење јетре, које је било ретко пре осамдесетих година прошлог века.
2. ПРИПРЕМА НАСТАНАК ДИЈАБЕТЕСА
Сваких додатних 150 калорија добијених услед уноса шећера дневно повећава шансе да се добије дијабетес за 1,1 посто. Често мокрите.
3. ХАОС ОД ХОЛЕСТЕРОЛА
Кад се изузму особе са високим холестеролом и/или дијабетесом и гојазне особе, код особа које уносе много шећера бележи се највећи пораст лошег холестерола и опасних триглицерида, и уједно смањење нивоа доброг холестерола (ХДЛ). Прекомерни шећер доводи то тога да јетра производи више лошег холестерола док у исто време спречава организам да га избаци.
Решите се прашине, гриња, бактерија и вируса: Ево како да ОЧИСТИТЕ ВАЗДУХ у свом дому!
ЖУМАНЦЕ ПОМАЖЕ У ЛЕЧЕЊУ ШТИТНЕ ЖЛЕЗДЕ, ево како: Послушајте савет ендокринолога
Ево шта ће се десити ако СВАКОГ ДАНА ЈЕДЕШ БЕЛИ ЛУК - Број 1 ће те изненадити
4. ЛОШЕ УТИЧЕ НА СРЦЕ
Срчана обољења и дијабетес су уско повезани. Срчани и мождани удар су највећи узрочници (65 одсто) смрти код особа са дијабетесом типа 2.
5. КРВНИ ПРИТИСАК
Долази до прекомерног лучења инсулина, који лоше утиче на систем за циркулацију и на артерије. Хронични високи ниво инсулина изазива бржи раст мишићних ћелија око крвних судова, а то узрокује стврдњавање зидова артерија, што је корак до високог крвног притиска.
6. ИЗАЗИВА ДИЈАБЕТЕС ТИПА 3
Неуропатолог са Универзитета Браун, Сузан де ла Монте, смислила је термин „дијабетес типа 3“ након што је њен тим сарадника први открио везу између резистентности на инсулин, исхрану богату мастима и Alchajmerove болести. По мишљењу ових научника, Alchajmer је болест метаболизма, у којој је оштећена способност мозга да користи глукозу и произведе енергију.
7. ПОСТАЈЕТЕ ПРОЖДРЉИВИ
Редовно уношење великих количина шећера омета слање порука мозгу да смо сити. Лептин, хормон који шаље сигнале да смо сити, не врши своју функцију, док фруктоза коју смо кроз шећер унели стално изазива глад.
8. ПОСТАЈЕТЕ ЗАВИСНИК ОД ШЕЋЕРА
Шећер изазива лучење хемикалија које утичу на центар за задовољство у мозгу, то јест на лучење опиоида и допамина. Као и код особа које узимају дрогу, у овом случају развија се толеранција на шећер, што значи да је потребно све више шећера да би се постигао осећај задовољства. Приликом проучавања утицаја шећера на пацовима примећено је да животиње почињу да цвокоћу зубима, имају тремор, дрхтање и постају анксиозне када им се одузме шећер.
9. УМОР
Превише шећера у организму доводи до сталног осећаја умора. Долази до сталних промена нивоа шећера у крви, због чега организам тражи да једете нешто слатко, и тако се вртите у зачараном кругу.
10. ДЕПРЕСИЈА
Постоји веза између депресије и узимања слаткиша. Особе које једу пуно слаткиша временом постају склоније депресији.
11. ПОСТАРУЈЕ ЛИЦЕ
Шећер у крви везује се за протеине и тако се формирају штетни молекули названи АГЕ, који нападају околне протеине, укључујуи и протеинска влакна у колагену и еластину, састојцима који чине да кожа изгледа чврста и еластична. Као резултат, долази до стварања бора и опуштања коже.