ДА ЛИ СУ МАМЕ БИЛЕ У ПРАВУ? Ево шта може да се деси ако СЕДИТЕ НА ХЛАДНОМ БЕТОНУ!
Има ту истине...
Свака друга жена барем једном у животу има тегобе изазване упалом бешике, што је научнике седамдесетих и осамдесетих година прошлог века навело на закључак да су жене подложне запаљењима зато што носе сукње, танке чарапе и оскудан доњи веш.
НИСУ ТИПИЧНИ ЗНАЦИ: Ово су симптоми СРЧАНОГ УДАРА на које нико не обраћа пажњу!
Према тој теорији, изложеност хладноћи погодује инфекцијама.
Године 1992. научници су спровели експеримент у коме је 29 жена пола сата држало стопала у хладној води. Све оне су током 12 месеци пре експеримента већ једном имале упалу бешике, а после хладне купке пет њих се поново разболело.
ОНА НИКАД НИЈЕ ЈЕЛА ШЕЋЕР: Нема здравствених проблема, а мама јој намеће ОВУ дијету!
Иако је истраживање малог обима, па самим тим и није толико меродавно, стручњаци и данас саветују осетљивим женама да се чувају хладноће.
- Ако сте осетљиви, треба да утоплите ноге и не смете да седите предуго на хладној површини - каже немачки уролог Данијела Шулц-Лампел. Ко није осетљив, не мора толико да пази, јер само хладноћа не може узроковати запаљење бешике.
Основни предуслов да уопште дође до инфекције јесте да клице доспеју у мокраћне путеве. Углавном је реч о такозваним уропатогенима Ешерихији коли, који су развили изузетне способности за преживљавање у бешици. Код жена то много лакше успевају, па је то и разлог што оне чешће оболевају: док бактерије код мушкарца морају да се попну уз мокраћни канал дуг 20-25 центиметара, пре него што стигну до бешике, код жена треба да пређу свега четири центиметра.
- Изазивачи углавном долазе из црева пацијенткиње - објашњава уролог. Пут од чмара до мокраћног канала савладавају уз помоћ механичке силе. Самим тим, најлепша споредна ствар на свету постаје један од највећих фактора ризика од упале бешике: секс. Није случајно што је болест позната и као “болест меденог месеца”.
Овај лек СВИ користе као да су бомбонице, а може бити СМРТОНОСАН!
Ипак, постоји начин да спречите упалу бешике. Поред разних препарата који се могу набавити у апотеци, постоји и низ домаћих средстава. Препоручљиво је узимати много течности (око 1,5 литара дневно). Више не би требало да уносите, јер ћете разредити супстанце у мокраћи које спречавају развој бактерија. Студије показују и да сок од бруснице и капсуле на бази ових плодова спречавају запаљење бешике.
Закључак: Упалу бешике не изазива хладноћа, већ бактерије. Ако сте осетљиви, боље не седајте на хладане површине како бисте заштитили имунолошки систем, а сви остали могу опуштено да уживају у пролећном пикнику.