И ХРАНА И ЛЕК: Ова биљка се сматра природним АНТИБИОТИКОМ и одлична је за САЛАТУ
Пуна минерала и витамина.
Иако се у светској кухињи користи већ деценијама, рукола је последњих неколико година постала прави хит у домаћој исхрани. Реч је о медитеранској самониклој зељастој биљци из породице броколија, купуса, келерабе, кеља...
ЗА СВЕ ОНЕ КОЈЕ НЕМАЈУ ВРЕМЕНА: Предлози за “ласт минуте” ДОРУЧАК!
Има благо-горак укус и за разлику од дивље, култивисана рукола је крупнија и није горка. Богата је витамином Ц, каротеном, витаминима Б-комплекса, пектином, калцијумом, фосфором, гвожђем, магнезијумом, калијумом и бакром.
Ових 5 намирница је све што вам САДА ТРЕБА: Чине оно о чему свака жена машта
Састоји се углавном од воде и има доста угљених хидрата и беланчевина. Садржи активне састојке који имају антиканцерогена својства, позитивно утиче на здравље и смањују ризик од многих болести. Рукола је посебно значајна у превенцији рака дојке.

Шта лечи рукола
Ова биљка има бројна лековита својства. Стручњаци истичу да рукола чува срце, смањује ризик од многих болести и садржи материје које имају антиканцерогена својства. Сматра се природним антибиотиком, регулише варење, користи се за лечење чира, остеопорозе, хроничног затвора, прехладе и кашља.
Осим тога, рукола чисти крв, поспешује лечење болести јетре и смањује ризик од рака дојке. Без обзира на то што има специфичан укус, најбоље је да се конзумира пресна, у салатама, мада задржава лековита својства и при кувању.
Оставите ЦИГАРЕТЕ помоћу овог ТРИКА, а за то вам је потребно свега 10 ДИНАРА (РЕЦЕПТ)
Како да користите руколу у кухињи
Рукола је на пијацама присутна од маја до октобра, а њена тамнозелена боја листова указује на то да је свеже убрана. Најбоље је да се искористи одмах после набавке јер стајањем губи хранљиве састојке, посебно витамин Ц.
Чувајте је у фрижидеру, у херметички затвореној посуди, најдуже три дана.