ОВИ СИМТОМИ СЛИЧНИ ГРИПУ ЧЕСТО УКАЗУЈУ НА МНОГО ОЗБИЉНИЈИ ПРОБЛЕМ: Може доћи и до изненадне смрти!
Милиони људи нису упознати са чињеницом да симптоми које бисте приписали обичном грипу, заправо могу да буду знак озбиљног срчаног обољења.
Велики број људи може да буде у ризику од добијања озбиљног обољења срца- кардиомиопатије, јер занемарују и не знају кључни симптом.
Доктори упозоравају да симптоми налик грипу могу да укажу на проблем са срцем.
ХРАНА ОДЛИЧНА ЗА ИМУНИТЕТ! Ево шта је потребно да ЈЕДЕТЕ да бисте ЗАШТИТИЛИ ваш ОРГАНИЗАМ!
САМО СЕДАМ ДАНА! Једите ОВО за ВЕЧЕРУ и гледајте како КИЛОГРАМИ НЕСТАЈУ!
Од јачања имунитета до мршављења: Бундеву многи воле, а тек када чујете КОЛИКО је здрава!
Кардиомиопатија је болест миокарда непознатог порекла и може да има симптоме као што су остајање без даха, бол у грудима, вртоглавица и дрхтавица.
Доктори су пацијенте са симптомима грипа сада почели да шаљу и на кардиолошки преглед како би се установило право порекло болести.
Чак 95 одсто људи не зна да симптоми слични грипу могу да укажу на кардиомиопатију и миокардитис.
Кардиомиопатија је болест срчаног мишића, док је миокардитис упала срчаног мишића.
Чак 42 одсто пацијената рекло је да су били убеђени да болују од вируса и да ће симптоми нестати, а заправо су имали поменуту срчану болест.
Кардиомиопатија захвата једну од 300 особа и највећи је узрок срчаних удара са фаталним исходом код младих људи.
Постоје три врсте кардиомиопатије: дилатативна, хипертрофичка и рестриктивна.
Први знаци дилатативне кариомиопатије су најчешће знаци срчане инсуфицијенције: застој крви у венама врата, повећана јетра, отоци ногу- све су то занци такозване ратроградне инсуфицијенције. Такође присутни су и знаци антероградне инсуфицијенције: осећај хладноће на екстремитетима, периферна цијаноза, синкопа- краткотрајни губитак свести, вртоглавица.
Често се срећу и поремећаји срчаног ритма - аритмије. Пацијент осећа прескакање срца, лупање срца, вртоглавицу, губитак свести. Може настати и изненадна срчана смрт.
Готово увек се јавља ангина пекторис-бол у пределу срца у току актвиности, напрезања.
Хипертрофична кардиомиопатија је друга по учесталости, после дилатативне. Учесталост им је отприлике 1 на 500 одраслих особа. За болест постоји генетичка предиспозиција (аутозомно-доминантно наслеђивање види горе у општем делу).
Углавном пацијенти не осећају тегобе, тек се у касној фази могу јавити тегобе. Најчешће се лако замарају, губе ваздух у току активности-диспнеја. Ангина пекторис се среће код 75% пацијената. Могуће су и синкопе, осећај прескакања срца...
Код рестриктивне кардиомиопатије су срчане коморе круте, волумен им је смањен и недовољно се опуштају, тако да је пуњење срца крвљу отежано-поремећај дијастолне функције. Симптоми су тромбоемболија, ангина пекторис- бол у грудима, диспнеја (отежано дисање).
ПРОКЛИЈАЛИ КРОМПИР КРИЈЕ ОВЕ ОПАСНОСТИ: Ево на шта треба обратити пажњу
НЕ ИГНОРИШИТЕ! Уколико имате ОВЕ БОЛОВЕ, немојте чекати обавезно се обратите ЛЕКАРУ!
НЕ ИЗБАЦУЈТЕ ИХ ИЗ КУЋЕ! Ове ствари уколико их чувате доносте ВЕЛИКУ СРЕЋУ!
ОЛАКШАЈ МЕНСТРУАЛНЕ ТЕГОБЕ: Ове намирнице ће ти помоћи да УБЛАЖИШ БОЛ!
МРШАВИЋЕТЕ ДОК СПАВАТЕ! Уз ове САВЕТЕ килограми спадају и када мирујете!