РАКИЈА ЈЕ ИЗ РАЈА ИЗАШЛА! Траварица побољшава ЦИРКУЛАЦИЈУ и ВАРЕЊЕ, а битно је и правилно ДОЗИРАЊЕ
Траварица је препознатљива по свом укусу, који је мало горчији, али и по дивном мирису
Шљивовица и лоза су најпознатије ракије, а као што им само име каже, настају из шљиве и лозе. Посебно су популарне и разне траварице које настају додавањем лековитог биља ракији.
С обзиром на висок постотак алкохола у ракији, с њеном конзумацијом ипак треба бити опрезан, али мала и правовремена количина ракије брзо ће залечити одређене здравствене проблеме.
Стручњак објашњава: Ево зашто је ПРОБИОТИК обавезан уз антибиотик!
СРПСКА ПРЕЗИМЕНА СА НАЈМОЋНИЈИМ ЗНАЧЕЊЕМ: Овако су се некад презивали само племићи и аристократе!
У ракију се стављају лековите биљке, које се у њој разлажу. Може се ставити пелин, жалфија, морач, анис, рузмарин, а може да се дода и рогач, и шумско воће.
Састојци се проперу и просуше, затим стављају у флашу и преливају се ракијом. Овако напуњене флаше стоје 30 дана, а могу и више. Након периода сазревања спремна је за конзумирање, а истиче се прелепим мирисом и нешто горчим укусом.
Овако припремљена траварица пије се кало лек, обично за боље варење, пре оброка. Не треба занемарити да је ипак у питању жестоко пиће и у већим количинама може бити штетно. Правилно дозирање је 1-2 чашице. Осим за варење добра је и за циркулацију и масажу.