Убрзајте успавану пробаву: Ових СЕДАМ врста намирница помоћи ће вам у томе!
Пробајте.
Здрава пробава и редовна столица резултат су уравнотежене исхране и редовне физичке активности. Многи су из разумљивих разлога смањили физичку активност у последње време, због чега је можда дошло и до затвора.
ЧУДО НАРОДНЕ МЕДИЦИНЕ: Овај напитак лечи преко 20 болести
СТРУЧЊАЦИ ЗАБРИНУТИ: Већ су видљиве озбиљне ПОСЛЕДИЦЕ самоизолације на ПСИХУ!
ПРИЧА ИЗ БЕОГРАДСКОГ ДОМА ЗДРАВЉА: Докторка Мирјана грли сваког свог пацијента и за то има ВАЖАН РАЗЛОГ
Да бисте то спречили и побољшали успавану пробаву, на јеловник ставите следеће намирнице:
Једите зелено лиснато поврће попут кеља, спанаћа, зелене салате, блитве и руколе, јер оно обилује прехрамбеним влакнима која постичу правилан рад пробаве.
За редовну столицу посебно су важна нетопива влакна која пролазе кроз пробавни систем готово непромењена, али која потпомажу чишћење црева.
Немојте заборавити ни на пасуљ, који такође обилује прехрамбеним влакнима, али и важним минералима попут калијума и магнезијума. Многи избегавају да једу пасуљ јер се боје надутости која следи након конзумације те махунарке.
Да бисте смањили надутост, потопите пасуљ вече пре кувања и самостално га термички обрадите. На пробаву ће добро деловати и друге махунарке попут грашка, леблебија,, боба или сочива.
Уколико желите правилан рад пробаве, на јеловник уврстите купусњаче. Та биљна породица раширена је по свим насељеним континентима и саставни је део многих интернационалних кухиња – укључујући и нашу. У купусњаче убрајамо купус, броколи, карфиол, келерабу, прокељ и слично поврће.
Успавану пробаву разбудиће оброк који садржи и целовите житарице попут овса или смеђег пиринча. Целовите житарице препуне су прехрамбених влакана, као и мекиње које се добијају из спољашње љуске зрна пшенице.
С друге стране, избегавајте индустријски процесирану храну од белог брашна јер она има супротан учинак на пробавни систем.
Важну улогу у здрављу пробавног sisttema имају и пробиотици. Те добре бактерије уравнотежују цревну флору, а најчешће их налазимо у млечним производима попут јогурта, кефира и ацидофилног млека, али и у храни попут киселог купуса.
Свеже воће извор је вредних витамина и минерала, али и прехрамбених влакана. На рад пробавног система позивно делују јабуке, крушке, шљиве, брескве и бобичасто воће, али и орашасти плодови попут бадема, ораха, пистаћа и кикирикија.
Истраживања су показала да јутарња кафа или чај увелико доприноси правилном раду пробавног систена. Но за то није нарочито заслужан кофеин нити теин. Напротив, исти учинак имаћете ако попијете и чашу топле воде с мало исцеђеног лимуна.
Започните дан топлим напитком јер они помажу код покретања пробавног система. Штавише, током дана попијте 8 до 10 чаша воде јер дехидрација такође може да успори рад пробаве.
Препознајте симптоме: Да ли сте зависни од шећера?
ТРАЈЕ НЕКОЛИКО СЕКУНДИ А ЗНАЧИ МНОГО: ЕВО шта треба да урадите СВАКИ ПУТ кад ставите заштитну маску
НОВИ ПОМАЛО БИЗАРАН СИМПТОМ КОРОНЕ Научници тврде: Појављује се на ОВОМ делу тела, будите опрезни
ИНДИЈСКА ДИЈЕТА ЧИСТИ ТЕЛО ОД ТОКСИНА! ЈЕДНА НАМИРНИЦА је главна
Водич специјалисте психијатрије: Људи који се ОВАКО понашају у ИЗОЛАЦИЈИ, најлакше је ПОДНОСЕ