ЗДРАВО И УКУСНО: Научници су одабрали ПОВРЋЕ које је боље јести КУВАНО!
Здравље пре свега.
Верује се да је поврће и воће корисније у сировом облику. Међутим, топлота уништава везе између сложених угљених хидрата, претварајући их у једноставну и лако сварљиву храну.
Откривамо вам које врсте поврћа су здравије у куваном облику!
Ево шта треба да једете када сте МАМУРНИ - од доручка до вечере!
Спанаћ
Ово зелено лиснато поврће садржи фантастичну количину најкориснијих хранљивих састојака: калцијум, гвожђе, магнезијум, бета-каротен, лутеин и мноштво антиоксиданата. Термичка обрада вам омогућава да боље апсорбујете ове супстанце.
Након кувања спанаћа, количина калцијума се повећава 3 пута!
ДОМАЋИ МЕЛЕМ КОЈИ ЈЕ МАГИЈА: За 20 дана струк тањи за 10 ЦЕНТИМЕТАРА!
Цвекла
Сирова цвекла садржи много корисних минерала и биолошки вредних супстанци, као што су флавоноиди и антоцијанини. Кувана цвекла је снажан лаксатив, помаже да очистите јетру, крв, бубреге и јача зидове крвних судова.
Парадајз
Термичка обрада парадајза помаже у апсорпцији више ликопена - антиоксиданта, који се може ефикасно борити против болести срца и рака. Парадајз сосови и парадајз пасте су такође веома корисне.
СПРЕЧИ ГОМИЛАЊЕ КАЛОРИЈА: Тренинг који ће у само ПЕТ минута убзати твој метаболизам!
Шаргарепа
Шаргарепе су богате антиоксидантима и бета-каротеном, који тело претвара у витамин А. Он није само витамин за лепоту који помаже у борби против бора, већ и витамин здравља, који је неопходан за добар вид.
Кувана шаргарепа нарочито уз додатак мале количине масти, повећава нутритивну вредност намирнице и помаже организму да апсорбује бета-каротен и побољшава производњу витамина А.
НА ВРЕМЕ СЕ СПРЕМИТЕ ЗА ЛЕТО: Детокс чај од само 2 састојка помаже у ТОПЉЕЊУ килограма!
Купус
Купус након кувања добија корисне особине, али само ако га кувате за пари. Када се кува на високој температури изгуби се садржај каротена и антиоксиданата. Садржај витамина Ц у купусу повећава се 3 пута у киселом процесу, а осим тога, у киселини се формира млечна киселина, што доприноси бољој асимилацији протеина у телу.