ODGOVORNI NE SMEJU OSTATI NEKAŽNJENI: I ove godine porodice i zaposleni se sećaju na 16 ubijenih medijskih radnika
Na 22. godišnjicu ovog zločina, poginulim radnicima u Aberdarevoj ulici, u dva sata i šest minuta, u četvrtak na petak, kod spomenika "Zašto" zakazano je održavanje pomena
U noći između 22. i 23. aprila 1999. godine NATO avijacija bombardovala je zgradu RTS, kada je ubijeno 16 medijskih radnika.
SLOBODA NEMA CENU! Miloš Obrenović izdejstvovao da srpska zastava liči na rusku, ovako je nastala moderna srpska država (FOTO)
KAKO RAZLIKOVATI KORONU OD ALERGIJA? Dr Milićević otkrio na kakve simptome treba da obratite pažnju kod vaše dece
MLADI LEKARI U VRANJU DOBILI SPECIJALIZACIJU: U saradnji sa Ministarstvom zdravlja 21 doktor kreće u sticanje novih znanja
Na 22. godišnjicu ovog zločina, poginulim radnicima u Aberdarevoj ulici, u dva sata i šest minuta, u četvrtak na petak, kod spomenika "Zašto" zakazano je održavanje pomena, u prisustvu članova njihovih porodica i zaposlenih u RTS. U ime porodica planiran je govor Miroslava Medića, brata poginulog Siniše, a u ime RTS Ilije Cerovića, v. d. direktora Televizije.
Slučaj napada na RTS bio je prvi put u istoriji ratovanja da je pogođena jedna medijska kuća, koja je prethodno proglašena za legitimni vojni cilj. Zgrada je bombardovana tokom emitovanja vesti, posle ponoći, iako se znalo da u njoj svake noći radi između 150 i 160 ljudi.
Udruženje novinara Srbije (UNS) i Strukovni sindikat RTS ističu da odgovorni za ovaj ratni zločin ne smeju ostati nekažnjeni i podsećaju da je Evropska federacija novinara (EFJ), na skupštini u Beogradu 2011, pozvala članice da se pridruže obeležavanju 23. aprila, Dana sećanja na 16 medijskih radnika ubijenih u NATO bombardovanju.
Niko od čelnika 19 NATO zemalja nije odgovarao za taj zločin, samo je bivši direktor Televizije Dragoljub Milanović osuđen jer nije zaposlene sklonio na bezbedno. Inače, "Amnesti internešenel", Međunarodna federacija novinara (IFJ) iEvropska federacija novinara (EFJ) složili su se da mediji ne mogu biti legitimne vojne mete. Zanimljivo je i da je Komitet za zaštitu novinara iz NJujorka, u čijem Upravnom odboru je u to vreme bila supruga Ričarda Holbruka, Kati Marton, do danas nije stavio ubijene radnike RTS-a na spisak stradalih novinara i medijskih radnika.