ОДГОВОРНИ НЕ СМЕЈУ ОСТАТИ НЕКАЖЊЕНИ: И ове године породице и запослени се сећају на 16 убијених медијских радника
На 22. годишњицу овог злочина, погинулим радницима у Абердаревој улици, у два сата и шест минута, у четвртак на петак, код споменика "Зашто" заказано је одржавање помена
У ноћи између 22. и 23. априла 1999. године НАТО авијација бомбардовала је зграду РТС, када је убијено 16 медијских радника.
СЛОБОДА НЕМА ЦЕНУ! Милош Обреновић издејствовао да српска застава личи на руску, овако је настала модерна српска држава (ФОТО)
КАКО РАЗЛИКОВАТИ КОРОНУ ОД АЛЕРГИЈА? Др Милићевић открио на какве симптоме треба да обратите пажњу код ваше деце
МЛАДИ ЛЕКАРИ У ВРАЊУ ДОБИЛИ СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈУ: У сарадњи са Министарством здравља 21 доктор креће у стицање нових знања
На 22. годишњицу овог злочина, погинулим радницима у Абердаревој улици, у два сата и шест минута, у четвртак на петак, код споменика "Зашто" заказано је одржавање помена, у присуству чланова њихових породица и запослених у РТС. У име породица планиран је говор Мирослава Медића, брата погинулог Синише, а у име РТС Илије Церовића, в. д. директора Телевизије.
Случај напада на РТС био је први пут у историји ратовања да је погођена једна медијска кућа, која је претходно проглашена за легитимни војни циљ. Зграда је бомбардована током емитовања вести, после поноћи, иако се знало да у њој сваке ноћи ради између 150 и 160 људи.
Удружење новинара Србије (УНС) и Струковни синдикат РТС истичу да одговорни за овај ратни злочин не смеју остати некажњени и подсећају да је Европска федерација новинара (ЕФЈ), на скупштини у Београду 2011, позвала чланице да се придруже обележавању 23. априла, Дана сећања на 16 медијских радника убијених у НАТО бомбардовању.
Нико од челника 19 НАТО земаља није одговарао за тај злочин, само је бивши директор Телевизије Драгољуб Милановић осуђен јер није запослене склонио на безбедно. Иначе, "Амнести интернешенел", Међународна федерација новинара (ИФЈ) иЕвропска федерација новинара (ЕФЈ) сложили су се да медији не могу бити легитимне војне мете. Занимљиво је и да је Комитет за заштиту новинара из Њујорка, у чијем Управном одбору је у то време била супруга Ричарда Холбрука, Кати Мартон, до данас није ставио убијене раднике РТС-а на списак страдалих новинара и медијских радника.