ZORAN 26 MINUTA BIO "NEVIDLJIV" Veštačenje telefona dovelo do presude - Bilo je gotovo nemoguće da se on i Jelena NE SRETNU NA MESTU UBISTVA
Sudija je tako ukazala na period od 26 minuta od 16.38 do 17.04 kada Zoranov telefon nije registrovala nijedna bazna stanica.
Čak 26 minuta Zoran Marjanović u vreme ubistva svoje supruge i pevačice Jelene Marjanović, nije imao signal na telefonu, jer se kretao ispod nasipa gde je slabiji domet. Baš iz tog razloga njegov telefon nije mogla da registruje nijedna bazna stanica, faktički on je bio "nevidljiv".
KAKO SE MARJANOVIĆ SAM UPLEO U SVOJE LAŽI "Ubica može da bude onaj od koga NAJMANJE OČEKUJETE" Ovako je prekrivao tragove ŠEST GODINA
IZ KAFIĆA NA 40 GODINA ROBIJE! Evo kako Zoran Marjanović provodi prve dane u pritvoru (FOTO/VIDEO)
"DOBRO JE ŠTO JE JELENA UBIJENA" Misteriozna crnka iz Beča otkrila šta joj je Zoran pisao: Sve objavila na Vajberu (FOTO)
Ovo je zaključak sudije Jelene Škulić koja je u obrazloženju presude Zoranu Marjanoviću, kojom ga je u petak osudila na 40 godina robije zbog ubistva supruge Jelene Marjanović. Među dokazima koji su sudu direktno ukazali na opravdanu sumnju da je Marjanović ubio svoju suprugu 2. aprila 2016. godine u kanalu pored nasipa u naselju Crvenka u Borči, nalazi se i veštačenje mobilnog telefona osuđenog.
Sudija je tako ukazala na period od 26 minuta od 16.38 do 17.04 kada Zoranov telefon nije registrovala nijedna bazna stanica.
- U 16.38 Zoran Marjanović je isključio mobilni telefon i postao nedostupan daljem registrovanju baznih stanica mobilne telefonije. To je učinio na levoj strani nasipa odnosno na strani na kojoj se nalazi poljana - rekla je sudija Jelena Škulić.
Tek nakon zločina (jer obdukcija je pokazala da je Jelena ubijena u periodu od 16.47 do 17.10) Zoran je uključio telefon.
- U 17.04.28 Zoranov telefon je ponovo dostupan odnosno registrovan od strane baznih stanica mobilne telefonije i to na mestu gde se dogodio napad na Jelenu - navela je sudija.
Kako je objasnila, u 19.35 Zoran je tek prijavio nestanak Jelene Marjanović, a po dolasku policijskih službenika učestvovao je je u potrazi svoje supruge.
Sudija je naglasila da bi iskaz Marjanovića da je bio na nasipu sa ćerkom Janom bio tačan da je njegov telefon, čak i isključen, bio registrovan u baznim stanicama mobilne telefonije.
Ali, prema njenim rečima, ukoliko se nalazio ispod nasipa, gde je pronađeno telo Jelene, a gde je i slabiji signal, onda bi mobilni telefon bio "nevidljiv".
Podsetimo, o veštačenju mobilnog telefona Zorana Marjanovića bilo je reči i u optužnici koju je protiv njega podiglo Više javno tužilaštvo u Beogradu. Na osnovu tog veštačenja, kako stoji u optužnici, Zoran Marjanović svesno je isključio svoj telefon čim je stigao na nasip da bi ga ponovo uključio u 17.04 na mestu gde je bazna stanica locirala pevačicin telefon.
- Iz tog razloga veštak ponavlja da je susret pokojne Jelene Marjanović i okrivljenog Zorana Marjanovića na tom otvorenom prostoru između 16.56 i 17.04 praktično neizbežan - zaključuje se u optužnici.
Prema optužnici, Marjanović se sa sada pokojnom suprugom i maloletnom ćerkom Janom 2. aprila 2016. godine oko 17 sati dovezao na nasip u Borči. Jelena je otišla da trči, a on je ostao sa ćerkom.
Međutim, iskoristivši Jelenino poverenje, Zoran ju je namamio da se spuste u podnožje nasipa na kanalu, dok je dete ostalo na nasipu, navodi se u optužnici. Zoran ju je potom ubo oštrim predmetom u glavu i ruku, nakon čega se pevačica dala u beg.
Tada je, prema optužnici, izgubila patiku i mobilni telefon, kao i gumicu kojom joj je bila vezana kosa.
Zoran ju je, međutim, sustigao i nastavio da joj zadaje udarce. Potom ju je potopio u kanal. Pre nego što je preminula, Jelena je udahnula vodu iz kanala.