ЗОРАН 26 МИНУТА БИО "НЕВИДЉИВ" Вештачење телефона довело до пресуде - Било је готово немогуће да се он и Јелена НЕ СРЕТНУ НА МЕСТУ УБИСТВА
Судија је тако указала на период од 26 минута од 16.38 до 17.04 када Зоранов телефон није регистровала ниједна базна станица.
Чак 26 минута Зоран Марјановић у време убиства своје супруге и певачице Јелене Марјановић, није имао сигнал на телефону, јер се кретао испод насипа где је слабији домет. Баш из тог разлога његов телефон није могла да региструје ниједна базна станица, фактички он је био "невидљив".
КАКО СЕ МАРЈАНОВИЋ САМ УПЛЕО У СВОЈЕ ЛАЖИ "Убица може да буде онај од кога НАЈМАЊЕ ОЧЕКУЈЕТЕ" Овако је прекривао трагове ШЕСТ ГОДИНА
ИЗ КАФИЋА НА 40 ГОДИНА РОБИЈЕ! Ево како Зоран Марјановић проводи прве дане у притвору (ФОТО/ВИДЕО)
"ДОБРО ЈЕ ШТО ЈЕ ЈЕЛЕНА УБИЈЕНА" Мистериозна црнка из Беча открила шта јој је Зоран писао: Све објавила на Вајберу (ФОТО)
Ово је закључак судије Јелене Шкулић која је у образложењу пресуде Зорану Марјановићу, којом га је у петак осудила на 40 година робије због убиства супруге Јелене Марјановић. Међу доказима који су суду директно указали на оправдану сумњу да је Марјановић убио своју супругу 2. априла 2016. године у каналу поред насипа у насељу Црвенка у Борчи, налази се и вештачење мобилног телефона осуђеног.
Судија је тако указала на период од 26 минута од 16.38 до 17.04 када Зоранов телефон није регистровала ниједна базна станица.
- У 16.38 Зоран Марјановић је искључио мобилни телефон и постао недоступан даљем регистровању базних станица мобилне телефоније. То је учинио на левој страни насипа односно на страни на којој се налази пољана - рекла је судија Јелена Шкулић.
Тек након злочина (јер обдукција је показала да је Јелена убијена у периоду од 16.47 до 17.10) Зоран је укључио телефон.
- У 17.04.28 Зоранов телефон је поново доступан односно регистрован од стране базних станица мобилне телефоније и то на месту где се догодио напад на Јелену - навела је судија.
Како је објаснила, у 19.35 Зоран је тек пријавио нестанак Јелене Марјановић, а по доласку полицијских службеника учествовао је је у потрази своје супруге.
Судија је нагласила да би исказ Марјановића да је био на насипу са ћерком Јаном био тачан да је његов телефон, чак и искључен, био регистрован у базним станицама мобилне телефоније.
Али, према њеним речима, уколико се налазио испод насипа, где је пронађено тело Јелене, а где је и слабији сигнал, онда би мобилни телефон био "невидљив".
Подсетимо, о вештачењу мобилног телефона Зорана Марјановића било је речи и у оптужници коју је против њега подигло Више јавно тужилаштво у Београду. На основу тог вештачења, како стоји у оптужници, Зоран Марјановић свесно је искључио свој телефон чим је стигао на насип да би га поново укључио у 17.04 на месту где је базна станица лоцирала певачицин телефон.
- Из тог разлога вештак понавља да је сусрет покојне Јелене Марјановић и окривљеног Зорана Марјановића на том отвореном простору између 16.56 и 17.04 практично неизбежан - закључује се у оптужници.
Према оптужници, Марјановић се са сада покојном супругом и малолетном ћерком Јаном 2. априла 2016. године око 17 сати довезао на насип у Борчи. Јелена је отишла да трчи, а он је остао са ћерком.
Међутим, искористивши Јеленино поверење, Зоран ју је намамио да се спусте у подножје насипа на каналу, док је дете остало на насипу, наводи се у оптужници. Зоран ју је потом убо оштрим предметом у главу и руку, након чега се певачица дала у бег.
Тада је, према оптужници, изгубила патику и мобилни телефон, као и гумицу којом јој је била везана коса.
Зоран ју је, међутим, сустигао и наставио да јој задаје ударце. Потом ју је потопио у канал. Пре него што је преминула, Јелена је удахнула воду из канала.