(FOTO) Detalji TRAGEDIJE kod Temerinskog puta: Policija obavila uviđaj, muškarcu NIJE BILO SPASA - Prizor sa lica mesta je bio jeziv
Muškarac star 73 godine, poginuo je u nezgodi koja se dogodila jutros nešto pre 5 časova na Temerinskom putu u Novom Sadu.
Po rečima doktora Zorana Krulja portparola novosadske Hitne pomoć, njihova ekipa intervenisala je na licu mesta u 4:42. Zatečen je muškarac (73) bez znakova života, i lekari uprkos naporima nisu uspeli da mu spase život.
Konstatovana je smrt na licu mesta.
Policija je obavila uviđaj.
Podsetimo, u ranim jutarnjim časovima došlo je do saobraćajne nesreće na Temerinskom putu u kojoj je jedna osoba smrtno stradala.
Prema prvim informacijama do nesreće je došlo kada je automobil udario u betonski element. Na lice mesta izašli su Hitna pomoć, vatrogasci i policija.
Prizor na licu mesta je bio jeziv.
Kada se nađete u situaciji saobraćajne nesreće, važno je da ostanete smireni i preduzmete odgovarajuće korake kako biste obezbedili sigurnost sebi i drugima. Evo nekoliko saveta o tome kako reagovati:
- Ostanite smireni: Održavajte smirenost i zadržite prisebnost uma. Panika može otežati situaciju i ometati vaše sposobnosti da pravilno reagujete.
- Proverite povrede: Ako je moguće, proverite svoje i eventualne povrede putnika u vašem vozilu. Ako primetite ozbiljne povrede, odmah pozovite hitnu pomoć.
- Osigurajte sigurnost: Ako je moguće, postavite sigurnosni trougao ili upalite svetla na vozilu kako biste upozorili druge vozače o nesreći i smanjili rizik od daljih sudara.
- Pozovite policiju: Bez obzira na ozbiljnost nesreće, pozovite policiju kako bi dokumentovali događaj. Oni će izvršiti uviđaj, osigurati sigurnost na mestu nesreće i pružiti potrebne informacije.
- Obezbedite medicinsku pomoć: Ako je potrebno, pozovite hitnu pomoć za sve povređene u nesreći. Pružite prvu pomoć koliko možete, ali ne pomerajte povređene osobe ukoliko sumnjate na povredu vrata ili kičme.
- Ne priznajte krivicu: Ne priznajte krivicu niti optužujte druge u trenutku nesreće. Sačekajte da policija stigne i obavi uviđaj pre nego što dajete izjave.
- Zabeležite informacije: Zabeležite ime, adresu i kontaktne podatke drugih vozača i svedoka nesreće. Takođe, zabeležite registracione tablice vozila i osiguravajuće informacije.
- Fotografišite mesto nesreće: Ako je moguće, fotografisite mesto nesreće i štetu na vozilima kako biste dokumentovali događaj. Ovo može biti korisno za osiguranje i eventualne pravne postupke.
- Javite se osiguravajućoj kompaniji: Nakon nesreće, javite se svojoj osiguravajućoj kompaniji i prijavite nesreću. Pratite njihove instrukcije o tome kako da podnesete zahtev za osiguranje.
- Potražite pravnu pomoć: Ako je potrebno, potražite pravnu pomoć kako biste zaštitili svoja prava i obezbedili pravičnu naknadu za eventualnu štetu.
Nakon što se događaj smiri, važno je da obratite pažnju na svoje emocionalno stanje i potražite podršku ako osećate stres ili anksioznost zbog nesreće.
Izvor: Srbija Danas/Telegraf/Autor: Nikola Bilić