Skočio s terase bežeći od ubice? Misteriozna smrt srpskog kriminalca, otac rekao samo jedno (FOTO)
Nenad Grujović (41), poznatiji kao Crni Gruja, poginuo je preksinoć kada je pao kroz prozor stana u kom živi na prvom spratu zgrade u Đušinoj ulici u centru Beograda
U policiji pretpostavljaju da je Gruja skočio u paranoji, misleći da neko hoće da provali u stan i da ga ubije. Ipak, ispitaće se i manje verovatna mogućnost da se Gruja u naletu depresije ubio.
Kako se saznaje od izvora iz istrage, incident se dogodio u utorak oko 21.30. Grujović je pao kroz takozvani "francuski balkon" sa osam metara visine na trotoar i ostao da leži u lokvi krvi.
- Kada je stigla Hitna pomoć, Grujović je davao znake života i odmah je prebačen na odeljenje reanimacije u Urgentnom centru, gde je nažalost ubrzo preminuo - kaže sagovornik.
Prema njegovim rečima, Grujović je kobne večeri bio sam u stanu, a policija tokom uviđaja nije pronašla oproštajno pismo, što bi ukazalo da se radi o samoubistvu.
- Pregledom snimaka sigurnosnih kamera koje su postavljene u ovoj zgradi, koja ima i fizičko obezbeđenje, utvrđeno je da niko nije ulazio ili izlazio iz stana, koji Grujović, inače, iznajmljuje. Uviđajem nije pronađen nijedan dokaz da je on na silu gurnut preko balkona - objašnjava izvor.
On dodaje da je Gruja u poslednje vreme strahovao za svoj život, pa se zbog toga pretpostavlja da je u trenutku nervnog rastrojstva pomislio da neko dolazi da ga ubije i da je zbog toga skočio. Telo nastradalog Grujovića prebačeno je na Institut za sudsku medicinu, pa će toksikološka analiza krvi pokazati da li je u trenutku nesreće bio pod uticajem alkohola ili narkotika.
- Ne znamo šta i kako se desilo i molim vas za razumevanje - kratko je rekao Grujovićev otac, dok su se iz stana čuli jecaji udovice Nele.
Podsetimo, Grujović je imao debeo dosije u policiji i bio je povezivan sa "novobeogradskim klanom" i vođom ove grupe Dejanom Stojanovićem Kekom.
Grujović je sa dvojicom saučesnika 24. marta 2006. učestvovao u pljački transporta novca ispred pošte u Ulici Jurija Gagarina na Novom Beogradu, kada je ubijen radnik obezbeđenja Vesko Babović.
Odmah nakon te pljačke Grujović je pobegao iz zemlje, ali je krajem te iste godine uhapšen u Beču i isporučen Srbiji, gde je u pritvoru proveo devet i po godina. Suđenje za pljačku i ubistvo počinjalo je čak četiri puta iz početka, zbog čega je Evropski sud za ljudska prava naložio državi Srbiji da mu isplati 6.000 evra odštete, jer suđenje nije završeno u razumnom roku.
U martu 2016. Grujović je nepravosnažno osuđen na 10 godina zbog pljačke, ali je oslobođen za ubistvo radnika obezbeđenja, jer nije bilo moguće utvrditi ko je od trojice razbojnika pucao.
Istom odlukom oduzeta mu je imovinska korist od tog razbojništva i naloženo mu je da po pravosnažnosti presude u budžet Srbije uplati četiri miliona dinara.