Sudbinski sastanak Ognjanovića i Luke Bojovića: Sve je počelo 90-ih, a o tome se i danas ispredaju LEGENDE
Čudan splet okolnosti
Dragoslav Miša Ognjanović (57), advokat koji je ubijen u subotu uveče u Novom Beogradu, početkom devedesetih godina, kao inspektor Odeljenja za suzbijanje krvnih delikata, bio je deo ekipe koja je radila na rasvetljavanju ranjavanja Mihajla Divca, u čijoj istrazi je saslušavan i Luka Bojović!
Pročitajte i:
Upravo ranjavanje Divca, boksera sa Novom Beograda i člana „zvezdarske ekipe”, u kafiću „Trozubac” u Nušićevoj ulici bio je prvi slučaj u kom je Lukino ime pomenuto, i to kao osobe koja je pucala u ovog žestokog momka. O ovom čuvenom događaju u beogradskom podzemlju i danas se ispredaju legende.
- Ognjanović je tada radio u poznatom Trećem odeljenju za krvne delikte. Bio je deo ekipe, i zaista timski igrač. Kada je početkom 90-ih godina u bašti kafića „Trozubac” u centru prestonice ranjen Mihajlo Divac, koji je važio za žestokog momka, u čijem su društvu bila i njegova braća Predrag i Nenad Vladušić, ekipa u kojoj je bio i Ognjanović radila je na rasvetljavanju okolnosti tog pokušaja ubistva. Tada su u istrazi između ostalih saslušavani i Luka Bojović i njegov drug Veljko Banović, zvani Votka, koji su tek postali punoletni i započinjali kriminalnu karijeru. To im je bukvalno bio prvi ozbiljniji susret sa policijom - kaže sagovornik blizak bezbednosnim službama.
Iako se po Beogradu pričalo da je upravo tinejdžer Luka Bojović ranio Mihajla Divca, oštećeni nije pred istražiteljima želeo da imenuje osobu koja je pucala u njega, tako da je taj slučaj bar zvanično ostao nerasvetljen.
Nakon toga, Ognjanović ostaje još nekoliko godina da radi u beogradskoj policiji, u operativi. Krvne delikte, poznato Treće odeljenje, napušta 1995. godine, polaže pravosudni ispit i prelazi u advokaturu. U međuvremenu, Luka Bojović nastavlja da gradi kriminalnu karijeru.
Nakon ranjavanja Divca, za Bojovića se čulo na beogradskom asfaltu. Tada se pridružuje svom idolu Željku Ražnatoviću Arkanu i Srpskoj dobrovoljačkoj gardi, u kojoj je sa nepunih 19 godina postao najmlađi potporučnik.
Posle primirja, vraća se u Beograd, gde je navodno planirao da studira. Hapšen je nekoliko zbog ilegalnog oružja i osuđivan na uslovne kazne, a u jednom od prvih procesa pred sudom zastupao ga je upravo Ognjanović. Kao nekada u stanici, Ognjanović se sa Bojovićem i Votkom Banovićem sada sreo i pred sudskim većem. Bojović i Banović su s oružjem uhapšeni 2007. godine, ali su za to delo oslobođeni.
Istraga ubistva Ognjanovića se nastavlja. Čuveni advokat biće sahranjen danas, a u jučerašnjim izdanjima novina objavljeno je još nekoliko čitulja kojima su se od Ognjanovića oprostili prijatelji i porodica, ali i pojedini klijenti. Tako je objavljena i čitulja koju su iz pritvora naručili Vuk Musić i Predrag Dangubić. Musić je, inače, jedan od okrivljenih za uklanjanje dokaza (video-snimaka) nakon ubistva vođe „delija“ Velibora Dunjića. Dangubić je u junu uhapšen zbog ubistva poznato heroinskog dilera Radovana Laketića, a pre hapšenja viđan je u društvu ljudi bliskih Bojovićevom klanu.