Судбински састанак Огњановића и Луке Бојовића: Све је почело 90-их, а о томе се и данас испредају ЛЕГЕНДЕ
Чудан сплет околности
Драгослав Миша Огњановић (57), адвокат који је убијен у суботу увече у Новом Београду, почетком деведесетих година, као инспектор Одељења за сузбијање крвних деликата, био је део екипе која је радила на расветљавању рањавања Михајла Дивца, у чијој истрази је саслушаван и Лука Бојовић!
Прочитајте и:
Управо рањавање Дивца, боксера са Новом Београда и члана „звездарске екипе”, у кафићу „Трозубац” у Нушићевој улици био је први случај у ком је Лукино име поменуто, и то као особе која је пуцала у овог жестоког момка. О овом чувеном догађају у београдском подземљу и данас се испредају легенде.
- Огњановић је тада радио у познатом Трећем одељењу за крвне деликте. Био је део екипе, и заиста тимски играч. Када је почетком 90-их година у башти кафића „Трозубац” у центру престонице рањен Михајло Дивац, који је важио за жестоког момка, у чијем су друштву била и његова браћа Предраг и Ненад Владушић, екипа у којој је био и Огњановић радила је на расветљавању околности тог покушаја убиства. Тада су у истрази између осталих саслушавани и Лука Бојовић и његов друг Вељко Бановић, звани Вотка, који су тек постали пунолетни и започињали криминалну каријеру. То им је буквално био први озбиљнији сусрет са полицијом - каже саговорник близак безбедносним службама.
Иако се по Београду причало да је управо тинејџер Лука Бојовић ранио Михајла Дивца, оштећени није пред истражитељима желео да именује особу која је пуцала у њега, тако да је тај случај бар званично остао нерасветљен.
Након тога, Огњановић остаје још неколико година да ради у београдској полицији, у оперативи. Крвне деликте, познато Треће одељење, напушта 1995. године, полаже правосудни испит и прелази у адвокатуру. У међувремену, Лука Бојовић наставља да гради криминалну каријеру.
Након рањавања Дивца, за Бојовића се чуло на београдском асфалту. Тада се придружује свом идолу Жељку Ражнатовићу Аркану и Српској добровољачкој гарди, у којој је са непуних 19 година постао најмлађи потпоручник.
После примирја, враћа се у Београд, где је наводно планирао да студира. Хапшен је неколико због илегалног оружја и осуђиван на условне казне, а у једном од првих процеса пред судом заступао га је управо Огњановић. Као некада у станици, Огњановић се са Бојовићем и Вотком Бановићем сада срео и пред судским већем. Бојовић и Бановић су с оружјем ухапшени 2007. године, али су за то дело ослобођени.
Истрага убиства Огњановића се наставља. Чувени адвокат биће сахрањен данас, а у јучерашњим издањима новина објављено је још неколико читуља којима су се од Огњановића опростили пријатељи и породица, али и поједини клијенти. Тако је објављена и читуља коју су из притвора наручили Вук Мусић и Предраг Дангубић. Мусић је, иначе, један од окривљених за уклањање доказа (видео-снимака) након убиства вође „делија“ Велибора Дуњића. Дангубић је у јуну ухапшен због убиства познато хероинског дилера Радована Лакетића, а пре хапшења виђан је у друштву људи блиских Бојовићевом клану.