DVOSTRUKI STANDARDI: Opoziciji ne smetaju izbori usred korone, osim kad su u Srbiji
Kada je naša politika imaju jednu priču, kada je tuđa politika to je druga priča
Izbori za predsednika u SAD su izazvali veliko interesovanje u Srbiji, naročito opozicije, koja je sve vreme tokom glasačkog procesa prizivala pobedu Trampovog oponenta, Džoa Bajdena. Kao i do sad opozicija je na prvo mesto stavljala stranačke i političke sukobe, dok je suština onoga što bi bilo bolje za samu Srbiju palo u drugi plan.
AMERIČKI IZBORI I SRBIJA: Šta nas čeka ako pobedi Bajden, a šta će biti ako pobedi Tramp?
Pamtimo ga po motornoj testeri i napadima na žene: Zakon važi za sve, pa i za Boška Obradovića
RUSIJU I SRBIJU POVEZUJU PRIJATELJSKI I PARTNERSKI ODNOSI: Mišustin uputio pismo Ani Brnabić
Osim ove vrste licemerja, primetno je još jedno, a to je izostanak lažnih boraca za zdravlje, koji su izbore u Srbiji videli kao najveće leglo zaraze koronavirusom. Ovi "ugledni" tviteraši, lideri opozicije i predstavnici lažne elite su pre, tokom i nakon izbora u Srbiji optuživali vlast da ugrožava živote velikog broja građana, međutim, tokom predsedničkih izbora u SAD nismo mogli videti nijedan tvit, objavu, saopštenje ili bilo šta što bi kritikovalo organizovanje ovih izbora koji su znatno masovniji od onih u Srbiji i organizuju se u vreme kada kovid-19 neuporedivo jače divlja nego u junu.
Raduju se pobedi Bajdena jer je to loše za Srbiju
Istoričar i analitičar Branko Radun navodi da je očgledno da pomenutima nimalo ne smeta što u Americi moraju da se održe izbori po svaku cenu, dok su tražili da se oni u Srbiji ni slučajno ne organizuju.
- To je stoga što oni očigledno imaju dvostruke standarde. Kada je naša politika imaju jednu priču, kada je tuđa politika to je druga priča. Na primer, sad se raduju pobedi Bajdena, jer misle da će to biti loše po Srbiju i vlast u Srbiji, što u potpunosti ne može biti normalno. Logično je da morate razmišljati u smeru onoga što je u interesu vaše zemlje i da se uzdignete iznad te stranačke podele. Isto je i sa koronom, kritikuju ono što im odgovara da kritikuju u datom momentu. To im je sve služilo kao instrument da se vrši neki pritisak na državu ili vlast, to je uvek u fokusu, a ne korona, kao što je bio slučaj kad su bili izbori kod nas - zaključuje Radun.