NA DANAŠNJI DAN SRBIJA JE BILA PUNA PONOSA, INATA I ODLUKA: Ovi događaji su ostavili veliki trag u našoj zemlji
Počevši od 12. veka, pa do današnjeg doba
Današnji dan je poseban za Srbiju i njen narod. Ovi događaji su ostavili veliki trag u našoj istoriji.
DA LI BI GRAĐANI OPROSTILI BOMBARDOVANJE? Evo šta su rekli za izvinjenje NATO-a
Veliki župan Raške Stefan Nemanja je na današnji dan 1196.godine predao vlast drugorođenom sinu Stefanu, koji je 1217. krunisan kao prvi srpski kralj, Prvovenčani.
Ratko je OSTAO BEZ NOGU spasavajući druge: Usledio je BLESAK pa MRAK! Pomislio sam, OVO JE SMRT
Najstariji sin Vukan je kao veliki knez zadržao Zetu, Trebinje, Toplicu i Hvosno, a najmlađi sin Rastko se zamonašio.
Na današnji dan 1196. - Veliki župan Raške Stefan Nemanja predao vlast sinu Stefanu pic.twitter.com/3JeDK3Bvhi— RobertRobi (@Robertdreco) March 25, 2017
Prvi srpski građanski zakonik proglašen je 1844. godine. On je odigrao značajnu ulogu u pravnom i društvenom životu Srbije.
Kraljevina Jugoslavija je 1941. godine pristupila Trojnom paktu Nemačke, Italije i Japana. Protokol su u Beču potpisali predsednik vlade Dragiša Cvetković i ministar inostranih poslova Aleksandar Cincar-Marković.
U Karađorđevu je na današnji dan 1991. godine održan tajni sastanak predsednika Srbije i Hrvatske, Slobodana Miloševića i Franje Tuđmana, koji su se, prema nekim izvorima, tada navodnodogovorili o podeli Bosne i Hercegovine i o rušenju reformske jugoslovenske vlade premijera Ante Markovića.
Održavanje ovog sastanka i dogovor nikada nisu zvanično potvrđeni, ali su kasnije brojni izvori saopštili da za to imaju čvrste dokaze.
ISPOVEST KOMŠIJA MALE MILICE RAKIĆ (3): Sve se zatreslo od detonacije, a onda se začuo jeziv krik...
Višemesečni pregovori o Bosni i Hercegovini 1993. godine završeni su u Njujorku neuspehom. Mirovni plan kopredsednika Međunarodne konferencije o Jugoslaviji Sajrusa Vensa (Cyrus Vance) i lorda Dejvida Ovena (David Owen) potpisali su bosanski Hrvati i Muslimani, a lider bosanskih Srba Radovan Karadžić odbio je da ga potpiše, smatrajući da su predložene mape neprihvatljive za Srbe.
Vlada Srbije je 2003. godine odlučila da raspusti Jedinicu za specijalne operacije, čiji su pripadnici bili i osumnjičeni za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i druga ubistva.