НА ДАНАШЊИ ДАН СРБИЈА ЈЕ БИЛА ПУНА ПОНОСА, ИНАТА И ОДЛУКА: Ови догађаји су оставили велики траг у нашој земљи
Почевши од 12. века, па до данашњег доба
Данашњи дан је посебан за Србију и њен народ. Ови догађаји су оставили велики траг у нашој историји.
ДА ЛИ БИ ГРАЂАНИ ОПРОСТИЛИ БОМБАРДОВАЊЕ? Ево шта су рекли за извињење НАТО-а
Велики жупан Рашке Стефан Немања је на данашњи дан 1196.године предао власт другорођеном сину Стефану, који је 1217. крунисан као први српски краљ, Првовенчани.
Ратко је ОСТАО БЕЗ НОГУ спасавајући друге: Уследио је БЛЕСАК па МРАК! Помислио сам, ОВО ЈЕ СМРТ
Најстарији син Вукан је као велики кнез задржао Зету, Требиње, Топлицу и Хвосно, а најмлађи син Растко се замонашио.
На данашњи дан 1196. - Велики жупан Рашке Стефан Немања предао власт сину Стефану pic.twitter.com/3JeDK3Bvhi— РобертРоби (@Robertdreco) March 25, 2017
Први српски грађански законик проглашен је 1844. године. Он је одиграо значајну улогу у правном и друштвеном животу Србије.
Краљевина Југославија је 1941. године приступила Тројном пакту Немачке, Италије и Јапана. Протокол су у Бечу потписали председник владе Драгиша Цветковић и министар иностраних послова Александар Цинцар-Марковић.
У Карађорђеву је на данашњи дан 1991. године одржан тајни састанак председника Србије и Хрватске, Слободана Милошевића и Фрање Туђмана, који су се, према неким изворима, тада наводнодоговорили о подели Босне и Херцеговине и о рушењу реформске југословенске владе премијера Анте Марковића.
Одржавање овог састанка и договор никада нису званично потврђени, али су касније бројни извори саопштили да за то имају чврсте доказе.
ИСПОВЕСТ КОМШИЈА МАЛЕ МИЛИЦЕ РАКИЋ (3): Све се затресло од детонације, а онда се зачуо језив крик...
Вишемесечни преговори о Босни и Херцеговини 1993. године завршени су у Њујорку неуспехом. Мировни план копредседника Међународне конференције о Југославији Сајруса Венса (Cyrus Ванце) и лорда Дејвида Овена (Давид Owen) потписали су босански Хрвати и Муслимани, а лидер босанских Срба Радован Караџић одбио је да га потпише, сматрајући да су предложене мапе неприхватљиве за Србе.
Влада Србије је 2003. године одлучила да распусти Јединицу за специјалне операције, чији су припадници били и осумњичени за убиство премијера Србије Зорана Ђинђића и друга убиства.