Srbiji dajte Republiku Srpsku ako nećete RAT NA BALKANU! Ceo svet se trese zbog ovih reči
Velika država uništena zbog ranijih američkih i zapadnih intervencija i kampanja
Svi problemi u regionu proizlaze iz nasilnog raspada multietničke Jugoslavije u devedesetima, što je proces koji su zapadne sile podržavale, pa i aktivno ohrabrivale, navodi se u komentaru čuvenog britanskog novinara Nila Klarka.
Izbegavajte crkve i pijace: SAD upozorile svoje građane zbog mogućeg TERORIZMA na KiM
Sve potencijalne krize koje sada prete Balkanu nisu krivica ruske politike nego su „posledice ranijih američkih i zapadnih intervencija i kampanja“.
Dok se danas brani postojanje i teritorijalni integritet Bosne i Hercegovine, postavlja se pitanje zašto je Amerika podržavala nezavisnost Kosova i pravo na samoodređenje tamošnjeg albanskog stanovništva.
Zašto onda nije bio važan teritorijalni integritet Jugoslavije?
Mnogi ljudi u regiji nostalgični su za Jugoslavijom. Prošlogodišnja anketa agencije „Galup“ pokazala je da većina ispitanih iz Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Makedonije, kao i 45 odsto iz Slovenije (koja se smatra najuspešnijom od svih republika nastalih iz Jugoslavije), smatrala da je raspad Jugoslavije bio loša stvar.
Patrijarh Irinej SPREČIO PUČ u SPC: Sukob je nastao zbog Vučića i Kosova!
Jugoslavija je narodima Balkana dala ne samo stabilnost nego i ekonomsku sigurnost. Imalo je smisla što su narodi iz regije odlučili da se ujedine u federalnu državu.
- Jugoslavija je postigla velike uspehe u područjima kulture, sporta, umetnosti, obrazovanja i ljudskog razvoja. Njeno uništenje bilo je tragedija ne samo za ljude na Balkanu nego za celo čovečanstvo - piše Klark.
Danas umesto jake jugoslovenske države imamo niz malih, ekonomski slabih država na Balkanu, što odgovara imperijalnim težnjama Amerike.
Putin TAJNO posetio Kosovo: Čvrstim glasom se obratio i izrekao obećanje od kojeg svi Albanci drhte
Jedini način da se problemi na Balkanu reše je povratak u prošlost. To bi se moglo ostvariti putem postupne rekonstrukcije jugoslovenske federacije, koja bi s Albanijom „potpisala ugovor o prijateljstvu“, a možda joj i ponudila priključivanje.
- Jugoslavija je imala smisla u 20. veku, a ima smisla i danas - zaključuje Nil Klark u komentaru.