Србији дајте Републику Српску ако нећете РАТ НА БАЛКАНУ! Цео свет се тресе због ових речи
Велика држава уништена због ранијих америчких и западних интервенција и кампања
Сви проблеми у региону произлазе из насилног распада мултиетничке Југославије у деведесетима, што је процес који су западне силе подржавале, па и активно охрабривале, наводи се у коментару чувеног британског новинара Нила Кларка.
Избегавајте цркве и пијаце: САД упозориле своје грађане због могућег ТЕРОРИЗМА на КиМ
Све потенцијалне кризе које сада прете Балкану нису кривица руске политике него су „последице ранијих америчких и западних интервенција и кампања“.
Док се данас брани постојање и територијални интегритет Босне и Херцеговине, поставља се питање зашто је Америка подржавала независност Косова и право на самоодређење тамошњег албанског становништва.
Зашто онда није био важан територијални интегритет Југославије?
Многи људи у регији носталгични су за Југославијом. Прошлогодишња анкета агенције „Галуп“ показала је да већина испитаних из Србије, Црне Горе, Босне и Херцеговине, Македоније, као и 45 одсто из Словеније (која се сматра најуспешнијом од свих република насталих из Југославије), сматрала да је распад Југославије био лоша ствар.
Патријарх Иринеј СПРЕЧИО ПУЧ у СПЦ: Сукоб је настао због Вучића и Косова!
Југославија је народима Балкана дала не само стабилност него и економску сигурност. Имало је смисла што су народи из регије одлучили да се уједине у федералну државу.
- Југославија је постигла велике успехе у подручјима културе, спорта, уметности, образовања и људског развоја. Њено уништење било је трагедија не само за људе на Балкану него за цело човечанство - пише Кларк.
Данас уместо јаке југословенске државе имамо низ малих, економски слабих држава на Балкану, што одговара империјалним тежњама Америке.
Путин ТАЈНО посетио Косово: Чврстим гласом се обратио и изрекао обећање од којег сви Албанци дрхте
Једини начин да се проблеми на Балкану реше је повратак у прошлост. То би се могло остварити путем поступне реконструкције југословенске федерације, која би с Албанијом „потписала уговор о пријатељству“, а можда јој и понудила прикључивање.
- Југославија је имала смисла у 20. веку, а има смисла и данас - закључује Нил Кларк у коментару.