Mladić (18) koji je SVIREPO UBIO vršnjaka PUŠTEN NA SLOBODU! VEŠTAK: On je psihopata!
Cela hrvatska je ostala u šoku kada je saznala da je tinejđžer pušten iz zatvora
Na zaprepašćenje porodice ubijenog Gorana Vidića (18) i celokupne javnosti Vrhovni sud je pustio ubicu Karla Gustava Kriveca (18) iz istražnog zatvora.
ZAVRTELO IM SE U GLAVI KADA SU PRONAŠLI OVAJ DUŠEK! Evo šta su sa njim uradili radnici na otpadu!
Zar ovako nešto i dalje postoji?! U Podgorici prodali maloletnicu za 15.000 evra!
On je na Zapadnoj obali u Splitu 19. novembra 2016. ubio Vidića, a oslobođen uz obrazloženje suda da će "dosadašnji boravak u istražnom zatvoru delovati preventivno na njega i uticati na njegovu svest da shvati ozbiljnost svoje situacije".
Međutim mišljenje stručnjaka je sasvim suprotno.
- To što su ga pustili nije dobra poruka. Po ovome kako je veštak opisao mladića, mogu da kažem da je on jednostavno psihopata. Ubiješ mladog čoveka i pustiš ga na slobodu, to je nezamislivo. Društvo je krenulo u pogrešnom smerom, smrt i ubijanje postaju prirodni, od toga se više ne zazire - kaže ugledni psihijatar i sudski veštak Mijo Milas.
SLUČAJ TIN ŠUNJERG: Kako je najbolji učenik škole postao dvostruki ubica?! (VIDEO)
Prema mišljenju veštaka psihijatra, Gustav Krivec je “emocionalno nezrela osoba s poteškoćama socijalnog i interpersonalnoga komuniciranja, sa smetnjama i koristi nezrele odbrambene mehanizme u situaciji pojačanih zahteva”. U izveštaju veštaka stoji i kako je Karlo Gustav sklon konzumiranu alkohola.
- Rekao mi je sto puta da bi radije da je on umro te večeri - rekao je Karlov otac Boris.
I mada je tvrdio da je njegov sin slučajno zamahnuo nožićem, koji mu je on kupio, istraga je utvrdila da nema ni govora o ubistvu iz nehata jer je Karlo Gustav bio sa strane i prišao Goranu Vidiću da bi ga ubo u srce iako nije bio upleten u sukob njega i prijatelja ispred hotela.
Sud je odlučio da se ubica brani sa slobode jer je kako stoji između ostalog do ubistva "redovno pohađao četvrti razred Komercijalno-trgovačke škole, a u slobodno vreme provodio svirajući sa svojim bendom". Vrhovni sud je tako zaključio da se “radi o osobi pozitivnog životnog usmerenja”.
Istražni zatvor inače se određuje zbog opasnosti od bega, mogućeg uticaja na svedoke, ponavljanja kaznenog dela i, retko, zbog posebno teških okolnosti pri počinjenom krivičnom delu.