Младић (18) који је СВИРЕПО УБИО вршњака ПУШТЕН НА СЛОБОДУ! ВЕШТАК: Он је психопата!
Цела хрватска је остала у шоку када је сазнала да је тинејђжер пуштен из затвора
На запрепашћење породице убијеног Горана Видића (18) и целокупне јавности Врховни суд је пустио убицу Карла Густава Кривеца (18) из истражног затвора.
ЗАВРТЕЛО ИМ СЕ У ГЛАВИ КАДА СУ ПРОНАШЛИ ОВАЈ ДУШЕК! Ево шта су са њим урадили радници на отпаду!
Зар овако нешто и даље постоји?! У Подгорици продали малолетницу за 15.000 евра!
Он је на Западној обали у Сплиту 19. новембра 2016. убио Видића, а ослобођен уз образложење суда да ће "досадашњи боравак у истражном затвору деловати превентивно на њега и утицати на његову свест да схвати озбиљност своје ситуације".
Међутим мишљење стручњака је сасвим супротно.
- То што су га пустили није добра порука. По овоме како је вештак описао младића, могу да кажем да је он једноставно психопата. Убијеш младог човека и пустиш га на слободу, то је незамисливо. Друштво је кренуло у погрешном смером, смрт и убијање постају природни, од тога се више не зазире - каже угледни психијатар и судски вештак Мијо Милас.
СЛУЧАЈ ТИН ШУЊЕРГ: Како је најбољи ученик школе постао двоструки убица?! (ВИДЕО)
Према мишљењу вештака психијатра, Густав Кривец је “емоционално незрела особа с потешкоћама социјалног и интерперсоналнога комуницирања, са сметњама и користи незреле одбрамбене механизме у ситуацији појачаних захтева”. У извештају вештака стоји и како је Карло Густав склон конзумирану алкохола.
- Рекао ми је сто пута да би радије да је он умро те вечери - рекао је Карлов отац Борис.
И мада је тврдио да је његов син случајно замахнуо ножићем, који му је он купио, истрага је утврдила да нема ни говора о убиству из нехата јер је Карло Густав био са стране и пришао Горану Видићу да би га убо у срце иако није био уплетен у сукоб њега и пријатеља испред хотела.
Суд је одлучио да се убица брани са слободе јер је како стоји између осталог до убиства "редовно похађао четврти разред Комерцијално-трговачке школе, а у слободно време проводио свирајући са својим бендом". Врховни суд је тако закључио да се “ради о особи позитивног животног усмерења”.
Истражни затвор иначе се одређује због опасности од бега, могућег утицаја на сведоке, понављања казненог дела и, ретко, због посебно тешких околности при почињеном кривичном делу.