Prošlo je 26 godina od Dejtonskog sporazuma: U Republici Srpskoj neradan dan
Sporazum je zvanično potpisan u Jelisejskoj palati u Parizu 14. decembra.
Na današnji dan, 22. novembra 1995. godine potpisan je Dejtonski sporazum kojim je prekinut rat u Bosni i Hercegovini koji je trajao od 1992. do 1995.
CIRKUS U HRVATSKOJ! Predsednik Zoran Milanović i ministar odbrane napravili spektakularan ispraćaj vojnika na Kosovo (VIDEO)
ANTIVAKSER NA MITINGU PROVERAVAO DA LI IMA KORONU? Zavukao ruku u gaće, polizao je a onda je počeo da se umiva (VIDEO)
"VLADA JE SUŠTINSKI PALA, POTREBNO JE TO SAMO FORMALNO IZGLASATI U SKUPŠTINI" Oglasio se Konjević - vlast Krivokapića na klimavim nogama
Opšti okvirni sporazum za mir u Bosni i Hercegovini, poznatiji kao Dejtonski mirovni sporazum, potpisan je u vazduhoplovnoj bazi Rajt-Paterson kod Dejtona, u američkoj državi Ohajo.
Njime je potvrđen suverenitet, teritorijalni integritet i nezavisnost Bosne i Hercegovine kao države. BiH podeljena na dva dela: Federaciju Bosne i Hercegovine (51% teritorije nekadašnje SR BiH) i Republiku Srpsku (49% teritorije nekadašnje SR BiH), kao i da je čine konstitutivni narodi, Bošnjaci, Hrvati i Srbi, zajedno sa ostalima.
Glavni učesnici konferencije, koja je trajala od 1. do 21. novembra 1995. godine, bili su tadašnji predsednik Republike Srbije Slobodan Milošević, predsednik Predsedništva Republike Bosne i Hercegovine Alija Izetbegović, predsednik Republike Hrvatske Franjo Tuđman, predstavnici SAD Voren M. Кristofer, pregovarač Ričard Holbruk i general Vesli Кlark.
Sporazum je zvanično potpisan u Jelisejskoj palati u Parizu 14. decembra, a Skupština SRJ je sporazum ratifikovala 21. novembra 2002. godine. Sastoji od 11 aneksa, među kojima je i Aneks 4 – Ustav Bosne i Hercegovine.
Dan uspostavljanja Opšteg okvirnog sporazuma za mir u BiH - 21. novembar republički je praznik i neradni dan u Republici Srpskoj.