Прошло је 26 година од Дејтонског споразума: У Републици Српској нерадан дан
Споразум је званично потписан у Јелисејској палати у Паризу 14. децембра.
На данашњи дан, 22. новембра 1995. године потписан је Дејтонски споразум којим је прекинут рат у Босни и Херцеговини који је трајао од 1992. до 1995.
ЦИРКУС У ХРВАТСКОЈ! Председник Зоран Милановић и министар одбране направили спектакуларан испраћај војника на Косово (ВИДЕО)
АНТИВАКСЕР НА МИТИНГУ ПРОВЕРАВАО ДА ЛИ ИМА КОРОНУ? Завукао руку у гаће, полизао је а онда је почео да се умива (ВИДЕО)
"ВЛАДА ЈЕ СУШТИНСКИ ПАЛА, ПОТРЕБНО ЈЕ ТО САМО ФОРМАЛНО ИЗГЛАСАТИ У СКУПШТИНИ" Огласио се Коњевић - власт Кривокапића на климавим ногама
Општи оквирни споразум за мир у Босни и Херцеговини, познатији као Дејтонски мировни споразум, потписан је у ваздухопловној бази Рајт-Патерсон код Дејтона, у америчкој држави Охајо.
Њиме је потврђен суверенитет, територијални интегритет и независност Босне и Херцеговине као државе. БиХ подељена на два дела: Федерацију Босне и Херцеговине (51% територије некадашње СР БиХ) и Републику Српску (49% територије некадашње СР БиХ), као и да је чине конститутивни народи, Бошњаци, Хрвати и Срби, заједно са осталима.
Главни учесници конференције, која је трајала од 1. до 21. новембра 1995. године, били су тадашњи председник Републике Србије Слободан Милошевић, председник Председништва Републике Босне и Херцеговине Алија Изетбеговић, председник Републике Хрватске Фрањо Туђман, представници САД Ворен М. Кристофер, преговарач Ричард Холбрук и генерал Весли Кларк.
Споразум је званично потписан у Јелисејској палати у Паризу 14. децембра, а Скупштина СРЈ је споразум ратификовала 21. новембра 2002. године. Састоји од 11 анекса, међу којима је и Анекс 4 – Устав Босне и Херцеговине.
Дан успостављања Општег оквирног споразума за мир у БиХ - 21. новембар републички је празник и нерадни дан у Републици Српској.