Hoće li se Tramp spasiti? Možda još uvek nije postao MARIONETA ZLA
Velika briga
Razlog za brigu je Trampov mogući faustovski sporazum sa najpodlijim ljudima današnjice, koji su opet podsetili na cenu otpora održanju trajne potčinjenosti. U tom kontekstu, raduje većina kojom je narod Rusije izrazio podršku Putinu, simbolu nacionalnog otpora globalnoj tiraniji.
Pročitajte i:
Suočen sa velikim izazovima, čovek može da poklekne i pribegne kompromisu. Ali, ako je tako postupio šef izvršne vlasti najmoćnije globalne sile, to bi trebalo brine. Na tom nivou odlučivanja, kockanje ima ozbiljne posledice, posebno ako je u pozadini interes grupacije koja svet gleda kroz fikciju o svojoj grandioznosti.
Valja se u tom kontekstu podsetiti reči generala Veslija Klarka, bivšeg trećeg čoveka vojne hijerarhije SAD. On je 2007. godine opisao kako mu je 2001, posle terorističkog akta u Njujorku, "jedan od generala u Pentagonu rekao 'idemo u rat sa Irakom', (koji) 'nema veze sa Al Kaidom'… 'ne znaju šta drugo da rade, osim da svrgavaju vlade'", a par nedelja kasnije, tokom bombardovanja Avganistana, da je "još (je) gore, uzimamo sedam država u pet godina, Irak, Siriju, Liban, Libiju, Somaliju, Sudan, Iran i Jemen".
Vojni napad SAD na Siriju možda označava kraj nastojanja predsednika SAD da okonča dominaciju interesa duboke države i vlasti u senci i, posebno bitno, zla koje šire po svetu. Imperija zla je došla do ivice i ne popušta. Imenovanje za savetnika za nacionalnu bezbednost Džona Boltona, jastreba duboke države, podstiče sumnju da je Tramp upao u mrežu Imperije.
Danas, zahvaljujući mogućnosti kolektivne inteligencije i ažurnog sintetisanja podataka na internetu, laži anglo-američke vlasti u senci i duboke države se razotkrivaju realnom vremenu. Tako su se brzo pojavile spekulacije da Tramp možda više nije stvarni šef izvršne vlasti, već žrtva tihog puča establišmenta. Na tu mogućnost ukazuje nekoliko pokazatelja.
Neutralisanje drugačijeg predsednika
Tramp je dolaskom na vlast iritirao moćne lobije sa obe strane Atlantika, jer je bio realna pretnja za mračne interese u pozadini vojno-bezbednosnog sistema. Zato ga je trebalo neutralisati. Donedavno to nije išlo, o čemu svedoči smanjenje poreza, vraćanje industrije, izlazak iz transatlantskog trgovinskog partnerstva itd.
On je otvoreno napao finansijske sheme Volstrita i londonskog Sitija, a otpadale su kao konstruisane sumnje o uticaju Rusije na njegovu izbornu pobedu. Činilo se da događaji idu u prilog Trampu, Si Đinpingu i Vladimiru Putinu da uspostave mirovni okvir za Severnu Koreju, Ukrajinu i Bliski istok. To ne bi bilo u interesu moćnih krugova u Vašingtonu, Njujorku, Londonu, Rijadu… Priče o "trovanju" ruskog izdajnika Skripalja u Britaniji i o "hemijskom napadu" u Dumi za zajedničko imaju to da su insinuacije bez istrage poslužile da navedu izvršne vlasti SAD i Britanije da samovoljno deluju.
Vesti iz Sirije, Iraka i Jemena možete pročitati OVDE.