Samo UMIVANJE vodom NIJE dovoljno - Pravilna rutina za NEGU lica je PRESUDNA
Lice je lična karta vaše nege, jer se na njemu vidi da li ste i koliko brinuli o koži. Naravno, nega koze nije ista u dvadesetim i pedesetim godinama, ali se dobre navike stvaraju na početku, pa zato neka najbolja kozmetika za lice bude vaš izbor uvek.
Lice je lična karta vaše nege, jer se na njemu vidi da li ste i koliko brinuli o koži. Naravno, nega koze nije ista u dvadesetim i pedesetim godinama, ali se dobre navike stvaraju na početku, pa zato neka najbolja kozmetika za lice bude vaš izbor uvek.
Adekvatna nega koze lica zahteva pre svega utvrđivanje da li imate normalnu, masnu, mešovitu, suvu ili osetljivu kožu. Ukoliko ne možete sami da odredite kom tipu pripada vaša koža, tu su dermatolozi, a niz smernica i saveta kako negovati lice možete pronaći ovde.
Retko ko zna šta su BELE TAČKICE na licu, a upozoravaju na VISOK HOLESTEROL - Ako ih imate, obratite pažnju, evo da li su OPASNE
Ako ga koristite HIDRATACIJA vam je zagarantovna - Neverovatno ULJE koje će vam PREPORODITI kožu
Dobra dnevna rutina
Kada smo u žurbi, često preskačemo neke korake u našem režimu nege kože. Biće dana kada će nega kože biti najmanja vaša briga, ali koliko god možete, pokušajte da to vreme odvojite za sebe.
Prvi korak brige o sebi je ulaganje napora da zapamtite da zaslužujete barem delić vremena koje posvećujete drugima. Kada se ujutru probudite, prskanje vode po licu može vam se činiti kao osvežavajući ritual. To je trenutak da uklonite taj san iz vaših očiju i mentalno se pripremite za dan.
Ako imate suvu kožu, možda nećete morati da koristite sredstvo za čišćenje, ali ako imate masnu kožu, onda je nežno pranje lica dobar način da oživite kožu i očistite prašinu i ulja koja su se nakupila u vašim porama preko noći. .
Kasnije, kada se smestite za veče, želite da budete sigurni da ste uklonili šminku i svu prljavštinu i ostatke od dana. Rečima one najprodavanije knjige od pre nekoliko godina, Devojko, umij lice.
Pogledajte Povezano: Šta učiniti sa natečenim kesama ispod očiju
Odstranite mrtve ćelije kože
Ponekad je vašem domu potrebno malo dodatnog čišćenja, kao kada su ti uglovi predugo ostali neprimećeni. Tako je i sa kožom. Ti uglovi i pukotine su pore, i oni takođe zahtevaju dodatnu pažnju.
Naša koža prolazi kroz prirodni ciklus obnavljanja kože u kojem ćelije probijaju put do površine kože, umiru i odvajaju se. Ovo otvara put za novije svežije ćelije i ciklus se nastavlja. Međutim, tempo ovog procesa usporava se kako starimo, pa je dobra ideja piling i piling.
Postoje dve vrste pilinga: fizički i hemijski. Fizički piling, kao što ime govori, uključuje fizičko uklanjanje mrtvih ćelija sa površine.
Hemijski piling rastvara veze između ćelija, tako da se one mogu lakše ukloniti. Glikolna kiselina i salicilna kiselina se obično koriste za hemijski piling. Međutim, to nisu jedine opcije za rastvaranje mrtvih ćelija kože.
Tonik pravi razliku
Kao što smo ranije spomenuli, čini se da nam neki koraci za negu kože izmiču iz uma. Iz nekog razloga, toner ima tendenciju da bude jedan od njih - i kakva je šteta jer toner zaista može da promeni ten. Tonik može pomoći u uspostavljanju ravnoteže kod masne kože, ali i obnoviti i revitalizirati suvi tip.
Obavezno hidrirajte lice i ujutru i uveče
Upotreba hidratantne kreme je jedan od najboljih i najbitnijih saveta za lepotu. Kada je naša koža dovoljno hidrirana, ona funkcioniše mnogo efikasnije. To znači da nas bolje štiti i izgleda zdravije dok radimo taj posao.
Ako želite hidriranu i zdravu kožu, morate je snabdeti nekim hidratantnim sastojcima. Hidrirajući sastojci poput aloe vere će pomoći u hidrataciji, dok će emolijensi poput maslinovog ulja i bademovog ulja omekšati kožu i zadržati vlagu.
Tokom dana, hidratantna krema nije jedina stvar koja je potrebna vašoj koži. Ako želite da postignete savršenu kožu bez nanošenja šminke, trebaće vam dodatna zaštita. Dermatolozi preporučuju nanošenje kreme za sunčanje ako planirate da provedete bilo koje vreme na otvorenom.
Jedite zdravu hranu za zdravu kožu
Zdrav unos hrane je osnova opšteg zdravlja. Uz dobar san i odvajanje vremena za vežbanje, važno je da konzumirate dobru količinu celih žitarica, zelenila, voća i nemasnih proteina. Postoje namirnice bogate antioksidansima kao što su brokoli, spanać, špargle i avokado koje podržavaju zdravlje kože.
Postoje i neka istraživanja koja sugerišu da konzumiranje beta-karotena, posebno, doprinosi zdravoj koži. Beta-karoten je jedinjenje koje povrću daje žutu, narandžastu i crvenu boju. Najbolji izvori hrane za beta-karoten su slatki krompir, kajsije i šargarepa.